"Система електронних закупівель Prozorro не є 100% запобіжником від зловживань під час тендерів, але дає можливість швидко їх виявляти. На жаль, цим інструментом наразі користується лише громадськість, у той час як найважливіший контролюючий орган не користується можливостями системи для контролю закупівель", - зазначили в ЦПК під час презентації звіту dt.про прозорість роботи системи електронних закупівель Prozorro.
Юристи ЦПК проаналізували 288 судових рішень щодо адміністративної відповідальності за порушення під час торгів. Із них за січень 2017 - червень 2018 року лише у кожному четвертому випадку суд наклав штраф на порушників. В інших випадках - порушники або отримали усні зауваження, або ж не отримали покарання через пропуск строків для притягнення до відповідальності, або неякісно підготовлені матеріали контролерами.
"Аналіз вказаних судових рішень дає загальне уявлення про стан притягнення до відповідальності правопорушників. Ситуація м'яко кажучи невтішна. Майже у кожній п'ятій справі, винну особу притягують до відповідальності у вигляді штрафу та, на жаль, лише кожен шостий протокол про адмінправопорушення є результативним", - зазначив юрист ЦПК Олександр Литвин.
Загалом він додав, що від початку 2017 року до липня 2018 є лише 33 вироки щодо вчинення злочинів під час тендерів. З них кожен четвертий вирок є виправдувальним і кожен восьмий злочинець – амністований.
Нагадаємо, раніше Кабмін анонсував запуск електронних земельних торгів через ProZorro з 1 вересня 2018 року. Державне підприємство "Сетам" приєднається до Prozorro.Продажі в процесі реалізації всіх активів, у тому числі підприємств малої приватизації.