"Надати дозвіл на здійснення у кримінальному провадженні спеціального досудового розслідування… Зобов'язати прокурора відомості про здійснення спеціального досудового розслідування внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - йдться в ухвалі судді Світлани Смик від 9 вересня поточного року.
Під час судового засідання прокурор обґрунтовував необхідність досудового розслідування проти Бакуліна тим, що згоду на його притягнення до відповідальності надала Верховна Рада. Водночас розслідування неодноразово призупинялося, а його строки продовжувалися через необхідність розшуку підозрюваного, який переховується від слідства за кордоном.
Бакуліна неодноразово викликали на допит, повістки вручали його захиснику та оприлюднювали у друкованих ЗМІ, однак він на допит у ГПУ не з'являвся, про поважні причини відсутності не повідомляв. Що на думку прокурорів свідчить про навмисне переховування підозрюваного від слідства.
Адвокат Євгена Бакуліна проти задоволення клопотання прокурорів не заперечував.
Ухвала суду підлягає негайному виконанню з моменту оголошення і не може бути оскаржена. Заперечення на неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Нагадаємо, 16 лютого 2018 року на той час генпрокурор Юрій Луценко направив до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й обрання запобіжного заходу Євгену Бакуліну. Рада подання на депутата від "Опозиційного блоку" підтримала. 20 березня ГПУ викликала Бакуліна на допит.
Однак Бакулін втік з країни, 2 квітня 2018 року підозрюваного оголосили у міжнародний розшук. Датою зникнення Бакуліна зазначено 19 березня 2018 року. Бакулін проходить у справі про так звані "вишки Бойка" (про закупівлю за завищеною ціною вишок для видобутку нафти та газу на Чорноморському шельфі, до яких може бути причетний співголова фракції ОПЗЖ Юрій Бойко).
Йому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 статті 255; ч. 4 статті 28, ч. 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем); ч. 2 статті 15; ч. 1 статті 366 (службове підроблення); ч. 3 статті 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
У 2007 році, а також з 2010 по 2014 роки підозрюваний обіймав посаду голови правління НАК "Нафтогаз України". Докладніше про заплутану історію "вишок Бойка" читайте в матеріалі Олексія Шалайського "12 друзів "вишки Бойка"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".