Суд задовольнив прохання захисту Мартиненка та дозволив йому вільно пересуватись Києвом та Київською областю. Необхідність прийняття даного рішення захист обґрунтував трьома довідками:
- про те, що дочка колишнього депутата займається верховою їздою у Гостомелі чотири рази на тиждень, і він, на думку журналістів, її супроводжує;
- про те, що Мартиненко є співзасновником ТОВ "Вортекс", яке володіє будинком у селі Глібівка Вишгородського району, де проживає його сім'я (саме у цьому будинку детективи НАБУ проводили обшук у березні цього року);
- лист від заступника голови центрального штабу партії "Народний фронт" Олени Ледовських, у якому йдеться про те, що Мартиненко є активним членом політичної сили, тож потребує частого виїзду за межі Києва.
Адвокати екс-депутата також просили скасувати заборону на спілкування із іншими фігурантами справи та представниками понад 20 компаній, що проходять по справі. Власне рішення захист обґрунтував відсутністю точного переліку осіб, з якими Мартиненку неможна спілкуватись.
"Ви спілкуєтеся з будь-якою людиною, абсолютно не знаючи, що він представник цієї компанії чи був засновником, (відтак Мартиненко – ред.) порушив неумисно покладений на нього процесуальний обов'язок. Тобто, це такий процесуальний капкан, в який Мартиненко може попасти незалежно ані від його волі, ані від його ставлення до обов'язків. Тому це грубе порушення, це невідповідність, і в цій частині підлягає скасуванню", – заявив адвокат Петро Бойко.
Але у задоволенні цього прохання адвокатам відмовили.
Увечері 20 квітня детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата Миколу Мартиненка. Затримання було проведено в рамках розслідування справи про закупівлі ДП "СхідГЗК" концентрату урану через австрійську прокладку. За даними слідства, колишній член парламентської фракції "Народного фронту" Микола Мартиненко є співучасником розтрати понад 17 мільйонів доларів держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".
22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті колишнього народного депутата Миколи Мартиненка і відпустив його на поруки групи народних депутатів. Того ж дня на поруки судом був випущений перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома, якого слідство вважає спільником Мартиненка.