Так, замість домашнього арешту одіозний екс-заступник начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки - начальник управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генеральної прокуратури може вийти під заставу у 1,76 млн гривень.
У рішенні зазначається, що суд розглянув клопотання Національного антикорупційного бюро (НАБУ), погоджене зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП), про зміну запобіжного заходу. І частково задовольнив його, призначивши Сусу заставу у розмірі 1 762 000 гривень. Вона повинна бути внесена не пізніше п'яти днів.
У разі внесення застави, підозрюваний повинен з'являтися до детектива, прокурора і в суд на першу вимогу; не залишати меж Хмельницького та Хмельницької області без дозволу детектива, прокурора або суду; здати на зберігання до Державної міграційної служби (ДМС) свої закордонні паспорти. Крім того, Сус зобов'язаний носити електронний браслет.
Термін обов'язків, покладених слідчим суддею, у разі внесення застави встановлений до 16 березня включно. Рішення суду оскарженню не підлягає.
Нагадаємо, детективи НАБУ затримали Суса 25 липня 2017 року, під час спроби залишити Україну.
Наступного дня йому вручили повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 і 4 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем") та ст. 366-1 ("Декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.
27 липня Солом'янський суд Києва відправив Суса під цілодобовий під домашній арешт із зобов'язанням здати закордонні паспорти й носити електронний браслет.
За даними джерел "Української правди", Сус привласнював вилучені під час слідчих дій грошові кошти та матеріальні цінності.
У квітні генпрокурор Юрій Луценко звільнив з органів прокуратури старшого слідчого з особливо важливих справ головного слідчого управління Генпрокуратури Дмитра Суса за "систематичне грубе порушення вимог законів України "Про запобігання корупції", "Про прокуратуру", правил прокурорської етики, вчинення дій, що ганьблять звання прокурора і можуть викликати сумнів у його чесності та непідкупності органів прокуратури".
Департамент Генпрокуратури, в якому працював Дмитро Сус, пов'язують із народними депутатами від "Блоку Петра Порошенка" Ігорем Кононенком та Олександром Грановським, яким приписують вплив на цей підрозділ ГПУ.