ДБР здійснюватиме спеціальне розслідування щодо екскомандира київської роти спецпризначення “Беркут”, якого, серед іншого, підозрюють у вчиненні вбивств на вулиці Інститутській в 2014 році, повідомила пресслужба Офісу генпрокурора. Зазначено, що суд також дозволив заочно заарештувати колишнього директора Департаменту матеріального забезпечення МВС.
“За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчі Державного бюро розслідувань здійснюватимуть спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього командира роти спеціального призначення полку «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в м. Києві. Відповідне клопотання задовольнив Печерський районний суд м. Києва”, - йдеться у повідомленні.
Вказано, що колишнього “беркутівця” підозрюють у вчиненні за попередньою змовою з іншими правоохоронцями умисних вбивств 48 осіб та замахів на умисні вбивства 80 осіб. Мова йде про розстріли активістів на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Також його підозрюють у вчиненні теракту та інших злочинах.
“Рішення суду надає можливість провести спеціальне досудове розслідування (in absentia) щодо підозрюваного, який переховується від органів слідства, суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та який оголошений у міжнародний розшук, а також звернутися до суду з обвинувальним актом”, - додали в Офісі генпрокурора.
Зазначено, що Печерський суд Києва також заочно взяв під варту ексдиректора Департаменту матеріального забезпечення МВС в рамках справи про постачання з РФ спецзасобів та їх подальшого використання під час подій 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва.
Колишнього посадовця підозрюють у розтраті майна в в особливо великих розмірах, перевищенні службових повноважень та незаконному перешкоджанні проведенню зборів і мітингів.
Слідство встановило, що директор департаменту матеріального забезпечення причетний до постачання з Росії в січні 2014 року спецзасобів за відсутності запитів, які передбачені Угодою про співробітництво між міністерствами обох країн. Також за даними правоохоронців, він причетний до розтрати грошових коштів за їх митне оформлення. Все це завдало шкоди інтересам МВС.
“Рішення суду про взяття експосадовця під варту надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно нього процедуру екстрадиції. Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia)”, - додали в Офісі генпрокурора.
Раніше повідомлялося про те, що правоохоронці розслідують зникнення деяких матеріалів зі справи про розгін студентів на Майдані Незалежності в 2013 році. В ОГП наголосили, що зникли саме деякі матеріали, а не вся справа. При чому сталося це півтора роки тому.
У свою чергу ZN.UA повідомляло про те, що у справах Майдану зникло два томи доказів, які неможливо відновити. Реальні терміни у справах Майдану отримали 59 осіб. Ще четверо осіб протягом 2018-2019 рр.. відмовилися від статусу потерпілих.