Як повідомляють "Українські новини", про це йдеться в судовому рішенні від 23 лютого. Зазначається, що ГПУ веде досудове розслідування у кримінальному провадженні про перевищення повноважень співробітниками правоохоронних органів в період листопада 2013 – лютий 2014 року, що призвело до масових жертв серед учасників Революції гідності.
Досліджуються обставини нанесення громадянам тілесних ушкоджень, а також умисних вбивств активістів. З цією метою ГПУ звернулася в суд з клопотанням про доступ до камер відеоспостереження Верховної Ради.
Згідно з рішенням, слідчі отримали доступ до камер зовнішнього відеоспостереження парламенту, пристроїв, на які здійснюється запис зображення з них, технічного устаткування і ПО, з допомогою якого здійснюється керування камерами.
Крім цього, прокуратурі дали доступ до обладнання та ПЗ, за допомогою якого можна встановити місцезнаходження, найменування, типи і види серверів, канали зв'язку і IP-адреси, за якими з кожної камери спостереження транспортуються дані до серверів.
Слідчі також отримали доступ до документації, в якій вказані особи, відповідальні за систему відеоспостереження, а також журнали обліку вхідної та вихідної документації апарату Ради у період з 30 листопада 2013 року по теперішній час.
Раніше начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що за злочини проти Майдану в Україні за три роки реальний термін позбавлення волі отримала лише одна особа - так званий "тітушка", який засуджений до 4 років колонії.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотна сторона очевидності", , а такожі в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".