15 лютого християни східного обряду відзначають свято Стрітення Господнього. Для віруючих цей день символізує зустріч Сина Божого із людством, а в народі вважалося, що у свято весна зустрічається з зимою.
Історія свята
Згідно з Євангелієм, Марія та Йосип прийшли з новонародженим Ісусом до Єрусалимського храму. У ті часи діяв закон Мойсеїв, згідно з яким батьки мали приносити до храму для посвячення Богові своїх первістків на 40-й день після їхнього народження. Також при цьому слід принести жертву на знак подяки Богові. Йосип і Марія увійшли до храму Єрусалимського, принесли немовля Ісуса, а як жертву взяли двох голубів.
Вони зустріли Симеона Богоприймача, який був одним з 72 тлумачів-перекладачів, яким цар доручив зробити переклад Священного писання з івриту на грецьку. Коли святий Симеон перекладав книгу пророка Ісаї і прочитав "Се Діва в утробі прийме і народить Сина", він подумав, що це помилка і замість "Діва" повинна стояти "Дружина", і хотів виправити текст. Ангел Господній зупинив Симеона і сказав, що він не помре, доки не переконається в істинності пророцтва Ісаї.
Симеон чекав на виконання обіцянки близько 300 років. Святий дух сказав йому йти до храму, до якого прийшли Йосип з Марією.
Симеон взяв дитину на руки і сказав: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвіту язичників і славу народу Твого Ізраїлю».
Що не можна робити у свято
Цього дня не можна лаятися, сваритися, конфліктувати та бажати іншим зла. Не можна також не вибачати образи.
Не можна виконувати роботу по дому, а також займатися важкою фізичною працею. Також не можна шити, в'язати, вишивати та займатися рукоділлям.
У Стрітення не можна вирушати в далеку дорогу.