В ніч на 27 жовтня Україна перейде на зимовий час - стрілки годинника буде переведено на годину назад.
Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року №509 "Про порядок обчислення часу на території України", в країні діє час другого часового поясу (UTC +2) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 03.00 на одну годину вперед (літній час) і в останню неділю жовтня о 04.00 на одну годину назад (зимовий час).
У 2011 році після відмови Російської Федерації від практики переходу на зимовий час і фіксації поясів від UTC +4 до UTC +12, в Україні було прийнято аналогічне рішення (постанови Верховної Ради), але невдовзі рішення було скасовано і переклад відбувся і в 2011 році.
Країни Європейського Союзу, велика частина яких знаходиться в поясі UTC +1, менша - у UTC і UTC +2, переходять на зимовий час.
У 1930 році в СРСР було введено декретний час, стрілки годинників були переведені на 1 годину вперед щодо діяв на той момент поясного часу, а переведення стрілок годинника на літній час був введений з 1 квітня 1981 року вже щодо декретної часу - в результаті літній час стало випереджати поясний на 2 години.
У 1990 році декретний час було скасовано на території Української РСР, проте перехід на літній час згодом як скасовувався, так і вводився знову; в даний час він діє.
В даний час близько 80 країн світу переходять на літній і зимовий час у тому або іншому вигляді. У той же час від літнього часу відмовилися Японія, Китай, Індія, Сінгапур, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, Грузія, Казахстан, Киргизія, Вірменія. При цьому Грузія, Туркменістан, Киргизія і велика частина Казахстану і Узбекистану зберегли "декретний час". !zn
Читайте також:
Азаров назвав скасування літнього часу неактуальною
Кабмін збирається залишити Україну в "зимовому" часу
Путін не виключає повернення зимового/літнього часу
Мінздрав попереджає: перехід на літній час шкідливий для здоров'я