Впродовж наступних п'яти років реформу освіти в Україні планують сформувати так, щоб стимулювати 45% випускників шкіл обирати професійну освіту. Така концепція передбачена в триступеневому "To do list" змін, який представила міністерка освіти і науки Ганна Новосад.
За її словами, сьогодні в Україні не вистачає кваліфікованих працівників, тому потрібно "повернути фокус на професійні заклади і модернізувати мережу закладів профосвіти, яка є зараз". Так, в 2019-2020 роках міністерство планує винести на розгляд Верховної Ради законопроект "Про професійну освіту", в якому буде передбачено 40 нових професійних стандартів, створення сучасних майстерень в закладах профтехосвіти та надання більшої автономії таким закладам.
А от до 2023 року в Україні планують створити сім центрів професійної досконалості у семи регіонах України, вдвічі збільшити кількість учнів, що навчаються на дуальних програмах, де 70% навчання відбувається на виробництві, та провести повне перенавчання усіх менеджерів закладів та педагогів у пілотних регіонах.
"Ми дуже хочемо, щоб професійна освіта стала не просто місцем, де хтось навчається після 9 класу три роки. Це має бути та ланка освіти, куди може прийти кожен дорослий, який хоче перекваліфікуватися і отримати швидко нову спеціальність та вийти на ринок праці. Тому плануємо через законодавство, через впровадження нових програм робити професійну освіту частиною освіти дорослих", - заявила про амбітні плани Ганна Новосад.
Зазначимо, у підготовленому Кабінетом міністрів України до другого читання проєкті бюджету-2020 передбачається збільшення видатків на освіту, однак при цьому український уряд збирається оптимізувати мережу шкіл в країні.
Водночас про зміни в системі оцінки знань в школах читайте в статті Оксани Онищенко "Не лише драїти палубу, а й знати, куди пливе корабель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".