Статус ВПО: як діяти особі, яка отримала паспорт, але не має прописки

Поділитися
Статус ВПО: як діяти особі, яка отримала паспорт, але не має прописки © EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ
Роз’яснення дали юристи.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців змушені були виїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами. Серед них були і особи, які ще не мали паспорту.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чи має право на довідку ВПО переміщена дитина, після отримання паспорта в 14 р. та якщо вона не має «прописки».

Відповідно до абз. 3 п. 9 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабміну №509 від 1 жовтня 2014 р заявник повинен актуалізувати раніше подані відомості, які вносяться до довідки ВПО. Відповідно, якщо дитина по досягненні 14-річного віку отримала паспорт, основним її документом відтепер буде цей паспорт, а не свідоцтво про народження.

Таким чином, отримання паспорта є підставою для отримання нової довідки ВПО.

Що стосується ситуації, коли така дитина не має «прописки», то порядок дає пряму відповідь на це питання.

Так, відповідно до абз. 15 п. 2 Порядку на отримання довідки мають право, зокрема, неповнолітні діти, які отримали паспорт громадянина України, незалежно від наявності (відсутності) реєстрації місця проживання, якщо інформацію про них внесено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Тож, оскільки дитина є внутрішньо переміщеною особою та інформація про неї вже міститься в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, вона має право на нову довідку ВПО без подання будь-яких додаткових документів. При оформленні довідки вперше батьки вже подавали докази, які підтверджують право на отримання такої довідки.

Підтвердити факт внутрішнього переміщення дитини, яка не має «прописки» можна, в тому числі:

  • документом, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;
  • свідоцтвом про базову загальну середню освіту;
  • атестатом про повну загальну середню освіту;
  • довідкою з місця навчання;
  • рішенням місцевої ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;
  • медичними документами (наприклад, амбулаторною карткою дитини з поліклініки);
  • копіями документів, до яких вносилися відомості про місце проживання;
  • витягом з реєстру територіальної громади, або е-паспортом/е-паспортом для виїзду за кордон, які містять відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання (у тому числі виданих/сформованих на ім’я батьків або інших законних представників);
  • відомостями щодо навчання на відповідних територіях;
  • фотографіями, відеозаписами тощо.

Переселенці отримують щомісячну грошову допомогу від держави. Для окремих категорій громадян виплати були продовжені ще на шість місяців. Нагадаємо, хто з ВПО продовжуватиме отримувати допомогу на проживання у квітні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі