В Україні стартувала реєстрація для проходження вступних випробувань для вступу на навчання в магістратуру, яка триватиме з 13 травня по 3 червня. Реєстрацію здійснюватиме приймальна комісія одного з вищих навчальних закладів, в якому вступник бажає взяти участь у конкурсному відборі.
"Під час реєстрації приймальна комісія створює запит на формування екзаменаційного листа та його оформлення. Вступник вважається зареєстрованим після отримання екзаменаційного листа", - повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Інформація про пункти тестування, в якому вступник буде проходити вступні випробування, буде вказана в запрошенні-перепустці, який з'явиться на інформаційній сторінці ("Кабінет учасника" на сайті УЦОЯО) не пізніше ніж за два тижні до дня проведення іспитів.
В 2019 році всі бажаючі отримати ступінь магістра за спеціальностями "право" і "міжнародне право", повинні взяти участь в єдиному фаховому вступному випробуванні та єдиному вступному екзамені.
Для отримання ступеня магістра зі спеціальностей "музеєзнавство, пам'яткознавство", "менеджмент соціокультурної діяльності", "інформаційне, бібліотечна і архівна справа" галузі знань "культура і мистецтво", спеціальностями галузей знань "гуманітарні науки" (крім спеціальності "філологія"), "богослов'я", "соціальні та поведінкові науки", "журналістика", "управління і адміністрування", "інформаційні технології", "сфера обслуговування", "публічне управління та адміністрування", "міжнародні відносини" (крім спеціальності "міжнародне право") потрібно складати єдиний вступний іспит з іноземної мови.
Також в УЦОЯО звернули увагу на те, що під час реєстрації вступник повинен вказати назву населеного пункту, в якому він бажає проходити тестування. Вибір міста проходження вступних випробувань не залежить від місця розташування установи вищої освіти, в якому вступник реєструється.
Пункти тестування будуть створюватися в обласних центрах (крім міст Донецьк і Луганськ), місті києві, містах Слов'янськ та Маріуполь Донецької області, а також Сєвєродонецьк Луганської області.
Під час створення екзаменаційного листка представник приймальної комісії вносить таку інформацію:
прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) вступника;
число, місяць і рік народження вступника;
тип, серія (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація вступника;
реєстраційний номер облікової картки платника податків вступника (за наявності);
дані документа про здобутий ступінь вищої освіти (для осіб, які завершують навчання у рік проведення вступних випробувань) або дані довідки щодо планового строку завершення навчання та отримання диплома (для осіб, які завершують навчання у рік проведення вступних випробувань)
номер(и) контактного(их) телефону(ів) вступника;
іноземна мова, з якої вступник бажає складати єдиний вступний іспит (англійська мова або німецька мова, або французька мова, або іспанська мова);
інформація про блоки єдиного фахового вступного випробування, які вступник бажає скласти;
інформація про необхідність створення особливих умов (код умови) та номер і дата медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837 (для осіб з особливими освітніми потребами);
інформація про населений пункт, у якому (або у передмісті якого) вступник бажає скласти вступні випробування.
Нагадаємо, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання в Україні відбудеться 21 травня - 13 червня. Тестування складатимуть 355 тисяч осіб, оцінювання проведуть з 11 навчальних предметів. Додаткова сесія розпочнеться 26 червня тестування з математики та закінчиться 11 липня тестуванням з хімії.