Посольство США в Москві закликало своїх громадян негайно покинути Росію. У повідомленні диппредставництва йдеться про те, що посольство має серйозні обмеження щодо надання допомоги своїм громадянам, і умови, включно з варіантами транспортування, можуть раптово стати ще більш обмеженими.
У посольстві нагадали, що 21 вересня у Росії почалася так звана «часткова» мобілізація росіян, яких відправляють воювати в Україну. У дипвідомстві зазначили, що РФ може відмовитися визнавати американське громадянство людини, якщо у неї також є російський паспорт. У зв’язку з цим Росія може позбавити їх доступу до консульської допомоги США, перешкодити виїзду з РФ та призвати на військову службу осіб з подвійним громадянством.
При цьому варіанти комерційних рейсів наразі вкрай обмежені та часто недоступні за короткий термін. Наземні маршрути на автомобілях і автобусах ще відкриті. Американцям, які хочуть покинути РФ, у посольстві порадили якомога швидше зробити це самостійно.
«Громадянам США не слід їздити до Росії, а тим, хто проживає або подорожує в Росії, слід негайно покинути Росію, поки залишаються обмежені можливості для комерційних поїздок. Державний департамент надає інформацію про комерційні подорожі на сторінці», – додали в посольстві.
Зазначимо, що покинути Україну своїм громадянам посольство США вперше рекомендувало ще наприкінці січня, тобто вісім місяців тому. На той час розвідки та експерти з різних країн вже прогнозували повномасштабне вторгнення Росії до України. Уже в лютому Сполучені Штати перенесли з Києва своє посольство. Протягом цих останніх восьми місяців Сполучені Штати періодично нагадують громадянам про небезпеку війни та радять покинути Україну, однак у травні диппредставництво Сполучених Штатів, як і багатьох інших держав, повернулося до столиці України. Крім того, саме у період повномасштабної російсько-української війни США призначили в Україні свого посла, яким стала Бріджит Брінк.
Нагадаємо, 21 вересня у Росії оголосили «часткову» мобілізацію, під яку насправді підлягають усі категорії чоловіків. Вже через кілька днів в мережі почали з'являтися звернення резервістів, які розповідають, що на фронт в Україні їх кидають без необхідного військового вишколу. Це означає, що Кремль вирішив спробувати переломити ситуацію на свою користь кількістю, а не якістю.
Представник ГУР МО Андрій Юсов згодом розповів, що в Україні фіксують різке зростання звернень від громадян країни-агресора на «гарячу лінію» проєкту «Хочу жити» щодо здачі в полон. У розвідці відзначають, що мотивація воювати у російських солдатів надзвичайно низька.