США нададуть для Військово-морських сил України додаткову допомогу у розмірі десяти мільйонів доларів після нападу російських кораблів на українські у Керченській протоці, зазначається у заяві представника Державного департаменту США Роберта Палладіно.
"Ми робимо це спільно з Литвою і великою Британією, які також планують збільшити допомогу Україні у сфері безпеки", − зазначив дипломат.
Вашингтон також знову зажадав від Росії повернути Україні затримані кораблі та заарештованих моряків, "тримати Керченську протоку і Азовське море відкритим для транзиту в українські порти і з них, а також поважати суверенітет і територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах, включно з територіальними водами".
25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шестеро українських моряків.
Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".
Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі. Також в повну бойову готовність привели Об'єднані сили та Держприкордонслужбу України.
Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.