Голландський референдум з питання про асоціацію України з ЄС використовується певними силами для ізоляції та дискредитації чинного голландського уряду, і стосується більшою мірою внутрішньої політики Євросоюзу, ніж питання євроінтеграції України, заявив депутат голландського парламенту Сибе Шаап в інтерв'ю для ZN.UA.
За словами парламентаря, голландські популісти правого та лівого спрямування наполягають на необхідності референдуму, аби перекреслити прийняті місцевим парламентом рішення. Таким чином, вони намагаються завдати удару як по чинній владі, так і по авторитету ЄС, що не зможе, у разі провалу голосування, домогтися імплементації свого рішення у всіх 28 країнах.
"Це жахлива ситуація, коли невелика група людей в Голландії може поставити хрест на угоді, незважаючи на те, що 27 країн вже висловилися "за". Цей референдум більше скаже нам про Голландії, ніж про Україну. І мені певною мірою соромно за свою країну, за те, що власні інтереси і питання ми вирішуємо за рахунок України", - зазначив він.
Шаап, при цьому, схиляється до того, що більшість голландців можуть проголосувати проти, оскільки в Голландії про Україну знають не так багато, а те, що знають – стосується гучних корупційних скандалів. Основним вигодонабувачем від провалу голландського голосування стане Кремль, що і зараз підтримує людей, які виступають проти цієї угоди
"А ось для Путіна це буде хороший день. Оскільки його основна лінія в політиці - дестабілізувати ситуацію не лише в Україні, але й у всій Європі. Європа і НАТО повинні усвідомити, що небезпечно дозволити Путіну досягти такого успіху. У цього референдуму є і геополітична складова. І я впевнений, що Путін має певний вплив, підтримуючи людей, які виступають "проти" угоди і "за" проведення референдуму. Його дістає довга рука скрізь. Я, скажімо так, не є його шанувальником", - резюмував депутат.
Як повідомлялося раніше, глава голландської ініціативної групи по проведенню голосування Арьян ван Диксхорн заявив, що референдум 6 квітня в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію України з Євросоюзом має далекосяжну мету – вихід цієї країни з ЄС. "Звичайно, нас не хвилює Україна. У нас є мета домогтися виходу Нідерландів з ЄС. Але поки що такий референдум неможливий, ми використовуємо будь-яку можливість, щоб ускладнити відносини Амстердама з Брюсселем", – зазначив ван Диксхорн.
Як повідомлялось раніше, референдум щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбудеться 6 квітня. Чиновники Нідерландів відреагували на 420 тисяч підписів за його проведення. Зібрати голоси вдалося завдяки онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, "Комітету громадян ЄС" і євроскептикам "Форуму для демократії". Детальніше про політичні відносини Нідерландів і України, а також позицію Амстердама по антиросійським санкціям читайте в спецпроекті "Викрадення Європи".