"Так, розглядатиме Верховний суд. Подана касаційна скарга на цьому тижні", - повідомив Перепелиця.
Проте інтереси Дронова буде захищати уже інший адвокат. Ім'я нового захисника, як і причини, за якими Перепелиця перестав бути адвокатом Дронова, невідомі.
Засуджені за ДТП в Харкові, коли загинули шість осіб і травмовано п'ятеро, в тому числі вагітна жінка, відбувають покарання: Дронов у Полтавській області, в колонії для тих, хто скоїв ДТП зі смертельним результатом, а Зайцева - в Дніпропетровській області у виправному центрі, хоча у виправних центрах повинні міститися засуджені з обмеженням свободи, а Зайцева засуджена до позбавлення волі.
Представник потерпілих Лариса Матвєєва вважає, що нестиковок і навмисних дій, включаючи можливі злочини, в цій справі дуже багато. Сама справа не розвалилося тільки тому, що була під прицілом журналістів, громадськості і правозахисників, і якщо б цього не було, її б закрили на ранніх стадіях.
Авокат Дронова Сергій Перепелиця переконаний у тому, що до його колишнього підзахисного застосували перебільшену міру покарання.
Є питання і до тих, хто супроводжував розслідування.
Як повідомила харківський журналіст Тетяна Доцяк, Лариса Матвєєва звернулася в поліцію з вимогою розслідувати дії експертів Харківського обласного бюро судово-медичних експертиз, які з двох спроб так і не змогли визначити, чи перебувала Зайцева в стані наркотичного сп'яніння. У перший раз, тому що, начебто, не отримали від слідчого необхідні документи, вдруге - бо не знають кількості опіатів. "Наркотичний висновок" міг стати обтяженням водієві Зайцевій та унеможливити в подальшому її дострокове звільнення.
Як і в ситуації з експертами-техніками, поліція не захотіла заводити справу, однак через суд представник потерпілих Лариса Матвєєва таки домоглася свого. Суд визнав дії поліції протиправними та зобов'язав почати розслідування.
І адвокат Дронова Сергій Перепелиця, і представник потерпілих Лариса Матвєєва наполягають, якщо експерти навмисне зробили сумнівні висновки або не зробили взагалі, вони повинні понести кримінальну відповідальність, якщо це сталося через їх некомпетентність - мають бути звільнені, уточнила журналіст.
Раніше Харківський апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції Олені Зайцевій і Геннадію Дронову, засудженим за смертельну ДТП на вулиці Сумській у Харкові.
В результаті аварії загинули шестеро людей, ще п'ятеро отримали поранення різного ступеня тяжкості. Суд першої інстанції засудив Зайцеву і Дронова до десяти років позбавлення волі кожного з позбавленням права керувати автомобілями протягом трьох років і з компенсацією сім'ям постраждалих.
На засіданні 14 серпня адвокат Зайцевої Юлія Плетньова просила пом'якшити вирок з десяти років позбавлення волі до п'яти років умовно з позбавленням права керувати транспортними засобами протягом двох років.
Вона наполягала на тому, що винуватцем аварії є саме Геннадій Дронов, адже якщо б він пропустив її підзахисну, яка їхала по центральній вулиці зі значним перевищенням швидкості і "не мала ніякої можливості зупинити поступовий рух автомобіля", Зайцева успішно завершила б маневр і уникла ДТП.
На думку Плетньової, покарання для Дронова та Зайцевої має бути у співвідношенні 70 на 30 %.
У свою чергу адвокат Дронова Сергій Перепелиця наполягав на тому, що при розгляді справи в суді першої інстанції було допущено ряд процесуальних порушень, зокрема, таких, що стосуються зміни обвинувального акта, допиту експертів та інших. У зв'язку з чим він просив суд скасувати вирок свого підзахисного і закрити справу. Однак суд залишив вирок у силі.