"Ми спрямували до суду для розгляду по суті кримінальне провадження щодо Войцеховського та ще двох співучасників - керівників підконтрольних йому підприємств. Вони звинувачуються в тому, що в складі організованої групи самовільно захоплювали земельні ділянки, самовільно їх забудовували, а також у привласненні коштів громадян під виглядом інвестицій у житло. Окремо Войцеховський, як фізична особа звинувачується в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах", – розповів журналістам у п'ятницю, 9 грудня, перший заступник генпрокурора Дмитро Сторожук.
У ГПУ уточнили, що дії підозрюваних слідство кваліфікувало за частиною 2 статті 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), частини 3 статті 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), частини 3 статті 28, частин 3, 4 статті 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), частини 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), частиною 3 статті 28, частини 2 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу.
"Крім цього, триває розслідування фактів самовільного захоплення інших земельних ділянок. Використання цієї землі у 2004-2016 роках для незаконного будівництва житлових і офісних комплексів, привласнення коштів інвесторів під виглядом продажу квартир незаконно побудованих житлових будинках. Йдеться в тому числі про ЖК "Східна брама", "Науковий", "Флагман", "Мега Сіті", "Мозаїка", "Совські ставки", "Молодіжна ініціатива", "Маргарита", "Синьоозерний", "Кузьминський", "Південний квартал", - додав Сторожук.
Як відомо, 15 липня забудовника Войцеховського затримали за привласнення коштів інвесторів та несплату податків. На наступний день суд призначив Войцеховському запобіжний захід у вигляді двох місяців утримання в слідчому ізоляторі з можливістю внесення застави в розмірі 14 мільйонів гривень. За забудовника внесли цей заставу.
За даними ГПУ, Войцеховський підозрюється в ухиленні від сплати податків на суму 12,5 млн гривень, створенні організованої злочинної групи для захоплення земельних ділянок у Києві та будівництва на них у 2004-2016 роках житлових і офісних комплексів, привласненні коштів інвесторів.
На чолі будівельної піраміди Войцеховського стоять компанії "Укогрупп" і "Сіті-груп". У столиці понад 70 об'єктів, зведених цими компаніями, де споруджені житлові будинки і де тисячі людей купили житло, але до законності цих об'єктів виникає чимало запитань. Піраміда проіснувала майже десять років завдяки зв'язкам підприємця в прокуратурі. Оціночна кількість постраждалих від будівельної афери "Укогрупп" – в 6 разів більше сумно відомої афери "Еліта-Центр" і порівнянно з населенням районних центрів Київської області Баришівки, Іванкова, або Володарки і Ставища разом узятих.
У березні в інтерв'ю DT.UA секретар Київради Володимир Прокопів розповів, як київська влада збирається вирішити цю проблему.