Ексдепутата та лідера "Опозиційного блоку" підозрюють у земельних оборудках за часів головування у Дніпропетровській ОДА , що завдали державі багатомільйонних збитків.
Вілкулу оголошено підозру за ч.2 статті 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Якщо провину доведуть, найближчі 5-8 років ексдепутат проведе за ґратами.
За версією слідства, у 2011-2012 роках Олександр Вілкул на посаді голови Дніпропетровської обладміністрації незаконно змінив цільове призначення сільгоспземель на землі промисловості та передав їх гірничо-збагачувальним комбінатам.
Майже 21 га цих земель належали сільгосппідприємствам на правах приватної (колективної) власності, і розпорядження ними до повноважень ОДА не входило. Тож дії обвинуваченого завдали двом тисячам пайщиків понад 12 млн гривень збитків, а державі, через знищення родючого шару ґрунту, - майже півмільйона гривень.
Так само ексголова облдержадміністрації змінив цільове призначення 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 га, які перебували у власності ТОВ"АРТ ЛЕНД", незважаючи на те, що зміна призначення з "ріллі" на "інші комерційні потреби" є незаконною.
Це призвело до зниження суми втрат сільгоспвиробництва, які повинні були бути сплачені підприємством при вилученні ділянок Кабміном для використання у цілях, не пов'язаних із веденням сільського господарства, на суму понад 5 млн гривень.
Як повідомлялося, 5 вересня Генеральна прокуратура оголосила підозру ексдепутатам Олександру Вілкулу та Дмитру Колеснікову. Тоді ж обох оголосили у розшук. Колишній прокурор Юрій Луценко пояснив, що оголосити підозри раніше заважала депутатська недоторканість ексрегіоналів.
Прокуратура просила для обох підозрюваних запобіжний захід у вигляді арешту, однак Апеляційний суд Дніпра відпустив Вілкула та Колеснікова під особисті зобов'язання.
Бориса Колеснікова підозрюють у завданні державі 16 млн гривень збитків. Очоливши область, він схвалив приватизацію будівель науково-дослідного підприємства ОПК, що виробляло стволи реактивних систем залпового вогню "Град", "Смерч" і "Ураган".