Справу про розкрадання 43 мільйонів «Укрхімтрансаміаку» продовжили слухати у ВАКС

Поділитися
Справу про розкрадання 43 мільйонів «Укрхімтрансаміаку» продовжили слухати у ВАКС Ігор Ігнатов
Глазунову і його спільнику Ігнатову інкримінують зловживання службовим становищем та відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Снєгірьов зачитав звинувачення фігурантам справи по розкраданню великої суми коштів з державного підприємства «Укрхімтрансаміака». Колишньому в.о. директора ДП Дмитру Глазунову і його спільнику Ігорю Ігнатову інкримінують ч.5 ст. 191 (зловживання службовим становищем) та ч.3. ст. 209 (відмивання (легалізація) коштів, отриманих злочинним шляхом) Санкція цієї статті передбачає до 15-ти років позбавлення волі з повною конфіскацією майна, пише «Цензор».

Згідно фабулі кримінальної справи, схема була досить проста. У квітні 2014-го року між ДП «Укрхімтрансаміак» і ТОВ «Вастел» був укладений договір з технічного вдосконалення системи оповіщення людей, які проживають в 2,5 км зоні від осі української ділянки магістрального аміакопроводу «Тольятті-Одеса».

За словами прокурора САП, вартість робіт була завищена мінімум в п'ять разів і взагалі не була виконана. А всі перераховані кошти на рахунки «Вастел» надалі просто перенаправлялися на рахунки інших юридичних осіб, в тому числі ЗАТ «ІВК» або фізичних осіб з подальшим виведенням їх в готівку.

Штат ТОВ «Вастел» складається тільки з одного директора, навіть бухгалтер працював на аутсорсингу. Фірма орендувала мікроофіс в цілих 8 кв. метрів. А кошти, які приходили з «Укрхімтрансаміаку», відразу перераховувалися на ЗАТ «ІВК» та особисто на рахунок Ігоря Ігнатова.

Всі гроші за цією схемою приходили на рахунки компаній, які належать відомому в кримінальному світі Ігорю Ігнатову, яке має відношення до відомої організованому злочинному угрупованні Олександру Капітонова («Капітошки»).

Ігнатова засудили до 7,5 років в'язниці за низку злочинів щодо участі в рейдерських атаках. «Це порт Південний, підприємство КВІК в Києві, інші. Але цей вирок не було виконано. Ігнатов залишився на свободі. Генпрокуратура поклала як кажуть, вирок під сукно», - говорить глава асоціації захисту активів Олександр Сітухо. Тепер само собою зрозуміло, що, якщо б ГПУ виконала свої обов'язки належним чином, Ігнатов перебував  би в місцях позбавлення волі і не зміг би реалізувати цю схему.

На цей причинно-наслідковий зв'язок звертав увагу представник ГО «Центр викривачів Корупції» Сергій Козлов, який був присутній на процесі. Однак, за його словами, прокурор САП Олександр Снєгірьов, який представляє в ВАКС державне обвинувачення, цього не помічає.

«Прокурор не заявив жодного клопотання на арешт майна Ігнатова і зміни запобіжного заходу з застави на утримання під вартою у зв'язку з тим, що за час судового розгляду Ігнатов став власником кількох компаній – ТОВ «Будівельна фірма «Будінвест» зі статутним капіталом в 2 000 000 гривень і в британському офшорі Euroinvest CO (UK) LTD. Крім цього в оману вводиться суд при обранні запобіжного заходу. Адвокат вніс заставу через відсутність у самого Ігнатова коштів, тим самим були введені в оману судді ВАКС при обранні запобіжного заходу», - зазначив Сергій Козлов.

У свою чергу Олександр Сітухо також звернув увагу на той факт, що кримінальна справа розслідується дуже повільно «Але протягом року відбулося лише три засідання», - сказав він. 28-го вересня відбулося четверте. А справа надійшла до суду 17 жовтня 2019 го року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі