Справу підозрюваних у вбивстві радниці мера Херсона Катерини Гандзюк передають до Покровського райсуду Дніпропетровської області. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на адвоката голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера Дмитра Ільченка.
Відповідну інформацію оприлюднили на засіданні в Херсонському міському суді, розповів адвокат. Обвинувачення звернулося до Верховного суду з клопотанням щодо передання справи за підсудністю.
"Підставою для цього стало те, що троє з п'яти обвинувачених нібито проживають на території Покровського району Дніпропетровської області. Як особа, яка брала участь у всіх попередніх засіданнях, хочу зазначити, що раніше дані особи зазначали зовсім інші адреси проживання. Лише один з них зазначав, що зареєстрований у Дніпропетровській області", - сказав Ільченко.
Він зазначив, що не знає, чому розгляд справи вирішили перенести "в такий далекий район". Справу передали до суду разом з угодою про визнання винуватості усіх п'ятьох обвинувачених, зазначає адвокат. У таких випадках зазвичай проводиться лише одне судове засідання із затвердженням рішення, додав Ільченко.
Ухвалу Верховного суду ще не передали до виконання до Херсонського міськсуду.
Як повідомлялося, суд у Херсоні мав почати розгляд справи про вбивство радниці мера міста, активістки Катерини Гандзюк 27 травня.
Раніше, 24 квітня, прокуратура вручила нову підозру голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру – він більше не є обвинуваченим в організації умисного вбивства. Йому, а також безпосереднім учасникам нападу на Гандзюк, тепер інкримінують не ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство), а ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).
Прокуратура також пом'якшила підозру Ігорю Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Тепер йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК).
Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).
Детальніше про справу Катерини Гандзюк читайте у статті Масі Найєма "Сіре зло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".