Справу "діамантових прокурорів" відправили до нового суду

Поділитися
Справу Справа слухатиметься в Оболонському райсуді Києва © Телеграф
За три роки слухань у Голосіївському суді справа не зрушила з мертвої точки.

Київський апеляційний суд у вівторок, 18 лютого, ухвалив передати справу "діамантових прокурорів" до Оболонського районного суду Києва, повідомляє Офіс генерального прокурора.

Клопотання про передачу справи до іншого суду подала сторона обвинувачення, суд став на бік прокурорів.

Обвинувальний акт стосовно колишніх посадовців прокуратури скерували до Голосіївського районного суду Києва в січні 2016 року.

Після запуску Вищого антикорупційного суду у вересні 2019 року прокуратура вимагала передати справу "діамантових прокурорів" до ВАКС. Однак Антикорупційний суд визнав її непідсудною і повернув до Голосіївського райсуду.

Слухання справи у цьому суді прокурори вважають затягнутим й неефективним, тож звернулися до апеляційного суду з клопотанням про передачу до іншого суду.

5 березня 2019 року в Дніпровському районі столиці невідомий убив чоловіка, вистріливши йому в голову. Згодом стало відомо, що вбитий – ключовий свідок у справі "діамантових прокурорів" Сергій Кисельов.

У ГПУ спростовували зв'язок Кисельова з цією справою, однак чинний заступник генерального прокурора, ексзаступник голови СБУ Віктор Трепак вважав за доцільне перевірити наявність такого зв'язку через ризики "злиття" справи, що "виявила корупційний спрут на вищому рівні правоохоронної системи з виходом на політичну владу".

Нагадаємо, на початку липня 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах були затримані колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць і заступник керівника ГСУ Генпрокуратури України Володимир Шапакін.

При обшуку у них були знайдені великі суми грошей, діаманти, а у Корнійця – ще й копії особистих документів ексголови ГПУ Віктора Шокіна.

Ексзаступник генпрокурора Давид Сакварелідзе закидав Шокіну навмисне перешкоджання розслідуванню справи "діамантових прокурорів" через наявність доказів його зв'язку із Шапакіним і Корнійцем. Зокрема, останній нібито був керуючим справами Шокіна.

Справу відкрито за ч. 4 статті 368 Кримінального кодексу України – одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі