Справи Майдану: колишньому прокурору повідомили про підозру

Поділитися
Справи Майдану: колишньому прокурору повідомили про підозру
Йому інкримінують п'ять статтей Кримінального кодексу України.

Офіс генпрокурора повідомив колишньому прокурору про підозру у вчинення злочинів проти активістів Революції Гідності, повідомила пресслужба ОГП. За даними слідства у 2014 році він безпідставно погодив повідомлення про підозру двом євромайданівцям. Зараз підозрюваний працює адвокатом.

"Підозрюваному інкриміновано незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинене службовою особою, за попередньою змовою групою осіб; зловживання службовим становищем; службове підроблення, а також притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності прокурором, поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину (ч. 2 ст. 28, ст. 340; ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (в редакції від 02.02.2014); ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366; ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 372 КК України)", - йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що експрокурор 21 січня 2014 року безпідставно погодив повідомлення про підозру у масових заворушеннях двом незаконно затриманим учасникам Євромайдану. Попередньо він змовився зі своїми керівниками, а також слідчим міліції. В подальшому до протестувальників незаконно застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Читайте також: Двом ексберкутівцям повідомили про підозру у справах Майдану

Як повідомлялося раніше, Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 375 КК, яка передбачає кримінальну відповідальність суддів за винесення завідомо неправосудного рішення. Одним з наслідків цього рішення, коли воно набере чинності, стане скасування відповідальності суддів, які приймали рішення проти активістів і українських громадян під час Євромайдану.

Подання щодо перевірки на відповідність статті Конституції України подали народні депутати з фракції "Опозиційна платформа - За життя".

За словами джерела ZN.UA в КС, за неконституційність відповідальності суддів за прийняття завідомо неправомірних рішень, проголосували всі члени Конституційного Суду, які потрапили до нього із судової системи, а саме дев'ять осіб. Також відомо, що свій голос за рішення віддав заступник голови КСУ Сергій Головатий.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі