Справи йдуть не в тому напрямку: більшість українців вважають, становище в країні погіршилось

Інфографіка
Поділитися
З березня минулого року настрої українців постійно погіршуються.  

Частка громадян України, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку, зменшується із березня 2023 року, коли 61% опитаних українців заявляли, що все рухається правильно. Так, згідно з даними  останнього опитування Центру Разумкова, частки тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі (41%) і тих, хто дотримується думки, що вони розвиваються в неправильному напрямі (38%), знаходяться на одному рівні.

Зокрема 33% українців вірять, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 42% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, і 9% — що Україна не здатна подолати існуючі проблеми. Решта громадян не визначились із перспективою.

Соціологи зазначають, що найбільш оптимістично українці оцінювали перспективи подолання проблем і труднощів наприкінці 2022-на початку 2023рр, а от  оцінки перед початком повномасштабної війни були значно песимістичнішими.

Найчастіше громадяни вказують на погіршення ситуації, порівняно з початком 2023 року,  в таких сферах: рівень цін і тарифів, економічне становище країни, рівень стабільності, упевненість у завтрашньому дні, рівень добробуту їхньої родини, ставлення громадян до влади. При цьому 61% опитаних вказують на погіршення ситуації в країні в цілому.

Зокрема то приблизно рівні частки опитаних вважають, що ситуація стосовно дотримання законності державними службовцями погіршилася (41,5%) чи не змінилася (39%).

Відносна більшість опитаних вважає, що істотних змін не відбулося у рівні демократії в країні (49%), становищі етнічних та релігійних меншин (47,5%), соціальному захисті (соціальні виплати, допомоги, субсидії тощо) (46%), у сфері дотримання прав і свобод громадян (44%), в освіті (44%), у ситуації зі злочинністю (43%), у сфері міжнаціональних стосунків в Україні (41%).

Позитивні зміни, на думку громадян, найбільшою мірою стосуються обороноздатності країни (на її покращення вказують 51% опитаних) та міжнародного іміджу країни (50,5%)

Українці спростовують поширений міф про те, що все, що не стосується фронту, не на часі. Особливо корупція. Що насправді турбує українців читайте в матеріалі Юлії Самаєвої «Головні внутрішні вороги українців — корупціонери у владі. Банкова, спиш?».

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 січня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Методом face-to-face опитано 2000 респондентів  на підконтрольних Україні територіях.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі