"Справа Хізб ут-Тахрір": в активіста Умерова критично погіршилося здоров'я – адвокат

Поділитися
Медичну допомогу політв'язень не отримує © Крымская солидарность
У СІЗО окупованого Сімферополя в політв'язня стався серйозний напад.

Стан здоров'я фігуранта другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Шабана Умерова серйозно погіршився, у СІЗО окупованого Сімферополя в політв'язня стався напад, повідомив "Кримській солідарності" його адвокат Назім Шейхмамбетов.

За його словами, в умовах слідчого ізолятора в Умерова загострилися наявні проблеми зі здоров'ям, але належну медичну допомогу він не отримує.

"У слідчому ізоляторі вже тривалий час він відчуває болі в області серця і печіння, це супроводжується головними болями, пересиханням у роті, ознобом, ускладненим диханням. Кілька тижнів тому у нього був досить серйозний напад. Завдяки співкамерникам йому вдалося відновити трошки свій стан, тобто вийти з критичного стану", - розповів Шейхмамбетов.

Адвокати політв'язня направили на ім'я начальника медсанчастини і на адресу адміністрації слідчого ізолятора заяви з вимогою надати Умерову належну медичну допомогу.

"Загалом Шабан агъа виглядає наскільки можна так сказати, непогано, але схуд", - додав адвокат.

Шабан Умеров є активістом громадського об'єднання "Кримська солідарність", займався передачами політв'язням. Звинувачується за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (організація діяльності терористичної організації, до довічного позбавлення волі). Під вартою з 27 березня 2019 року.

Нагадаємо, окупаційний "суд" Криму залишив фігурантів другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" у СІЗО до 15 лютого 2020 року.

Рустема Шейхалієва, Тофіка Абдулгазієва, Раїма Айвазова, Біляла Аділова, Джеміля Гафарова, Фархода Базарова, Рустема Сейтхалілова та Шабана Умерова затримали під час масових обшуків і арештів в окупованому Сімферополі 27 березня.

Підставою для обшуків став пошук членів забороненої в РФ організації "Хізб ут-Тахрір". Кримінальну справу відкрили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь у діяльності терористичної організації)

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями у нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Докладніше про порушення прав людини в Криму читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини у Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі