Печерський райсуд Києва заарештував до 4 березня колишнього помічника народного депутата Ігоря Павловського, фігуранта справи про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. Його також звинувачують у створенні та управлінні злочинним угрупованням. Павловський не може війти із СІЗО під заставу.
За словами прокурорів, Павловський залучив Сергія Торбіна, якого підозрюють у причетності до вбивства, а також інших невстановлених осіб до злочинної діяльності та для супроводу злочинів. Члени угруповання здійснювали злочини, пов'язані з умисним псуванням майна, злочини проти громадської діяльності, а також проти життя людини.
Прокурор під час суду також зазначив, що Павловський п'ять разів не з'являвся в Приморський суд Одеси без поважних на те причин. Також він не з'явився на засідання Верховного суду. Сторона захисту вважає, то обвинувачений може знищити чи підробити докази, незаконно протидіяти слідству, ховатися, а також впливати на свідків та потерпілих.
Прокурор зазначив і причетність Павловського безпосередньо до справи про вбивство Гандзюк. У сторони обвинувачення є роздруківки телефонних розмов, з яких випливає, що Павловський особисто зв'язався з екскерівником поліції та СБУ в Херсонській області, а також територіальних управлінь поліції.
Таким чином, прокурори подали клопотання щодо арешту Ігоря Павловського на 60 діб без права внесення застави. Адвокати екс-помічника депутата наполягали на тому, що утримувати їх підзахисного в СІЗО потреби немає, адже він нібито співпрацював зі слідством. Крім того, за словами захисників, Павловський дуже хворий, тому не може втекти. Сам підозрюваний на засідання прийшов на милицях.
Також адвокати стверджують, що не бачать в матеріалах слідства докази провини їхнього підзахисного. При цьому, за словами захисників, в суди Павловський не приходив через погане самопочуття.
У понеділок, 20 січня, правоохоронці провели 35 обшуків у Херсонській області, до спецоперації у справі Гандзюк залучили Національну гвардію і спецтехніку.
Як повідомляло DT.UA, обшуки провели у Павловського, колишнього очільника Херсонської ОДА Андрія Гордєєва і його заступника Євгена Рищука, а також у голови облради Владислава Мангера. Підозру оголосили дев'ятьом особам, зокрема Ігорю Павловському та Сергію Торбіну (ватажок групи виконавців нападу на Гандзюк, відбуває покарання в колонії). Слідство назвало Павловського організатором злочинної групи рекетирів.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти). Замовниками злочину батько вбитої називав голову Владислава Мангера (виключений з "Батьківщини"), Андрія Гордєєва і Євген Рищука ("Блок Петра Порошенка").
Докладніше про те, чому в Україні переслідують і вбивають активістів, а справи так і залишаються не розслідуваними, читайте в матеріалі Анни Рожкової "Один на один з системою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".