Спостерігачі ОБСЄ знайшли загублений на Донеччині безпілотник

Поділитися
Спостерігачі ОБСЄ знайшли загублений на Донеччині безпілотник БПЛА вийшов з ладу під час спостережного польоту © OSCE
ЗСУ надали СММ ОБСЄ гарантії безпеки, щоб спостерігачі змогли забрати уламки апарату, що розбився.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ знайшли в Донецькій області безпілотний літальний апарат, що розбився 7 березня на підконтрольній українській уряду території. Об'єднані сили надали спостерігачам гарантії безпеки, щоб ті могли забрати уламки БПЛА, повідомляє Спільний центр по контролю і координації.

Пошукові роботи стартували о 8:30 понеділка, 8 березня. Уже через п'ять годин представники ОБСЄ демонтували з безпілотника обладнання, необхідне для вивчення причин його падіння. Найближчим часом спостерігачі мають завершити евакуацію всіх уламків апарату.

«Представники СММ ОБСЄ високо оцінили роботу з надання допомоги в пошуку БПЛА і подякували командуванню ООС за злагоджену і професійну роботу. Наголошуємо, що будь-які сфабриковані повідомлення ЗМІ ОРДЛО, щодо даного інциденту, надумані і містять елементи антиукраїнської пропаганди», - підкреслили в СЦКК.

Під час польоту 7 березня були виявлені технічні несправності, і БПЛА впав в поле на підконтрольній українському уряду території.

Близько 12:00 під час польоту над Опитним безпілотник втратив сигнал обох модулів GPRS.

Оператор направив апарат назад в бік Степанівки і запустив режим польоту по колу, намагаючись відновити GPRS-сигнал. О 13:30 було здійснено спробу аварійної посадки БПЛА, але вона виявилася безуспішною.

Під час другої спроби посадити апарат контроль над ним було втрачено, і безпілотник впав в полі за 1,5 км від Романівки (41 км на північ від Донецька).

З 00:01 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивного вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».

За час перемир'я в зоні ООС загинули 20 українських військових, понад 60 бійців було поранено.

11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі