10 вересня двом співробітникам Служби безпеки України повідомили про підозру за фактом розголошення відомостей, що містять державну таємницю.
Про це повідомляє прокуратура Київської області на відомчому сайті.
"За процесуального керівництва прокуратури Київської області повідомлено про підозру двом співробітникам Служби безпеки України за фактом розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особами, яким ці відомості стали відомі в зв'язку з виконанням службових обов'язків, вчинене групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 328 КК України)", зазначено в повідомленні.
За даними слідства, підозрювані, маючи допуск і доступ до державної таємниці, з метою особистого збагачення, на замовлення третіх осіб за грошову винагороду передавали відомості СБУ щодо об'єктів оперативної зацікавленості оперативних підрозділів, в тому числі інформацію про наявність контррозвідувальних і оперативно-розшукових справ.
Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного управління Служби безпеки України в Києві та Київській області оперативного супроводу Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.
Нагадаємо, посадові особи Державної міграційної служби України в Донецькій області займалися легалізацією бойовиків терористичної організації "ДНР", повідомляє пресслужба СБУ.
Контррозвідники і слідчі СБ України встановили, що чиновники держслужби оформляли документи українського зразка, зокрема закордонні паспорти, жителям тимчасово окупованих територій Донбасу з порушенням процедури і без особистої присутності громадянина. Серед "клієнтів" були чиновники окупаційної адміністрації та бойовики терористичної "ДНР", які ніколи не перетинали лінію розмежування.
Також 7 вересня СБУ викрила групу жителів Хмельницької та Чернівецької областей, які підробляли паспорти країн Євросоюзу. Учасники організованого злочинного угруповання працювали під вивіскою турфірми, яка допомагала громадянам отримати документи для роботи за кордоном.
Відзначається, що члени ОЗУ продавали фальшиві иd-карти резидентів кількох східноєвропейських країн під виглядом офіційних документів, що дають право на перебування і працевлаштування. «Липові» документи коштували в середньому 300-500 євро.