Київська міська прокуратура повідомила про підозру матеріально-відповідальній особі Національного інституту раку МОЗ України за фактами привласнення лікарських засобів і інших матеріальних цінностей в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).
Згідно з матеріалами слідства, підозрюваний, отримавши на відповідальне зберігання лікарські засоби, серед яких інструменти та прилади для проведення хірургічних втручань, а також інші матеріальні цінності, діючи в змові з невстановленими особами, за 2019-2020 рр. неодноразово здійснював їх привласнення. В результаті протиправних дій підозрюваного Інституту завдано збитків суму понад 10 млн грн, що підтверджується висновками експертизи та актами інвентаризації.
Зараз вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.
Крім того, в прес-службі прокуратури також повідомили про те, що в п'ятницю повідомлено про підозру начальнику Департаменту охорони здоров'я Житомирської ОДА. Чиновник вимагав «відкат» від генерального директора однієї з житомирських лікарень комунальної форми власності за виділення медичному закладу субвенції в розмірі понад 1200000 грн для закупівлі кисневого обладнання.
Розмір неправомірної вигоди чиновник визначив в 10% від суми виділеної субвенції, тобто 123 тис. грн.
Відзначимо, що виділення коштів на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду «ковідніх» лікарень, передбачено постановою Кабінету Міністрів України №1099 від 11.11.2020 «Про виділення коштів для здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій і пандемій гострої респіраторної хвороби COVID -19, викликаної коронавируса SARS-CoV».
В ході контролю за вчиненням злочину зазначений чиновник отримав першу частину неправомірної вигоди в сумі 51 тис грн. У четвер, 21.01.2021, після отримання другої частини неправомірної вигоди в розмірі 72 тис. грн. був затриманий в приміщенні обласного Департаменту.
Зараз посадовій особі повідомлено про підозру і вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
Раніше повідомлялося про те, що двом лікарям Національного Інституту раку повідомлено про підозру в організації корупційної схеми з продажу безкоштовних ліків.