Як повідомляє "BBC Україна", коментуючи інформацію про скасування показу фільму у Києві 18 жовтня, Беца підкреслила, що дане рішення приймалося за взаємною згодою української і польської сторони.
"За взаємною згодою показ перенесли на більш пізній період", – заявила вона, додавши, що зараз в Україні "несприятливий час" для показу "Волині".
У міністерстві, при цьому, в даний момент не знають, коли фільм все ж презентують в Україні. За словами Беци, дату можливого показу будуть спільно визначати Польський інститут у Києві та МЗС України.
Раніше повідомлялося, що за рекомендацією Міністерства закордонних справ України, в Києві скасували запланований на завтра, 18 жовтня, спеціальний показ фільму "Волинь" польського режисера Войцеха Смажовського. Прем'єра стрічки, присвяченої трагічним подіям на Волині в часи Другої світової війни, викликала в Україні ряд негативних відгуків.
22 липня Сейм Польщі вслід за Сенатом встановив 11 липня днем "пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр .. "
У відповідь на рішення Сенату та постанову Сейму Польщі, 8 вересня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій засудила "односторонні дії Сенату і Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття".
Нагадаємо, що найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) - обопільні етнічні чистки, які вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.
Детальніше про політику національної пам'яті в Польщі та Україні, законопроекти, що стосуються Волинської трагедії та можливі наслідки їх прийняття читайте в статті Володимира Кравченка "Тіні загиблих предків" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".