Підрозділ Збройних сил України пройшов сертифікацію як підрозділ SOF і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (NATO Response Force, скороч. – NRF), передає Український міліарний портал. Це перший випадок в історії, коли сертифікацію отримав підрозділ з країни яка не входить до складу Північноатлантичного Альянсу.
Зазначено, що сертифікацію пройшов 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗСУ, який пройшов відповідні іспити в Литві.
NRF створили в листопаді 2002 році замість Союзного Командування Європи Мобільними Силами. При цьому Сили швидкого реагування завжди перебувають у постійній бойовій готовності.
NATO Response Force складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних та морських сил. Вони готові впродовж п'яти днів проводити евакуації чи реагувати на кризові ситуації в усіх частинах світу. Під час війни NRF мають стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів.
Рішення про застосування NATO Response Force приймає Північноатлантична рада. Сухопутні сили NRF силою бригади здатні здійснювати операції вимушеного силового входу. Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної та амфібійної груп. Повітряні сили здатні здійснювати до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.
Як повідомлялося, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-полковник Василь Бурба під час переговорів з керівниками розвідувальних структур НАТО домовився щодо посиленої взаємодії державних розвідувальних структур з обох сторін.
Згідно з повідомленням Міноборони, вже розпочато підготовку спільних розвідувальних оцінок дій Росії представниками ГУР МО України та НАТО, також військові розвідники підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері розвідувальної діяльності. Крім того, окремо з представниками військових розвідок країн Балтії досягнута домовленість щодо посилення протидії РФ на ключових напрямках її шпигунської діяльності, зокрема, припинення кібершпіонажу.