Спеціальна комісія, створена Міністерством оборони для перевірки якості бронежилетів "Корсар", провела в лабораторії Центрального науково-дослідного інституту Збройних сил України додаткове дослідження, повідомив член комісії Роман Костенко.
"Міністерством оборони України для встановлення об'єктивних даних у справі закупівлі бронежилетів "Корсар" було створено спеціальну комісію з перевірки їх якості, до якої я також увійшов. В лабораторії провідної наукової установи Міноборони - Центрального науково-дослідного інституту Збройних сил України, було проведено дослідження вибірки бронежилетів", - йдеться у повідомленні.
Костенко зазначив, що згідно з договором між Міністерством оборони і ТОВ "НВП "ТЕМП-3000", перевірка та приймання товару здійснюється згідно з ТУ У 18.2-31778043.046-2003. Цими технічними умовами визначено, що вироби повинні зберігати захисні властивості за умов експлуатації в діапазоні температур від -40оС до 60оС та у разі атмосферних опадів.
"Комісією проведено дослідження за вказаних умов: в нормальних умовах, при -40°С та при 40°С тепла, а також за умов "дощування". В усіх випадках зразки зберегли захисні властивості та не відбулось пробиття захисного шару", - повідомив член комісії.
За словами Костенка, було проведене додаткове дослідження бронежилетів в нетипових умовах, а саме - після годинного замочування бронежилетів. Зокрема, було здійснено випробування бронежилетів як з Бронепластини (кулями 5,45 мм і 7,62 мм), так і без них (з м'яким кевларовим пакетом кулею 9 мм ПМ).
"У першому випадку бронежилети зберегли рівень стійкості 4, однак виявилося, що після замочування кевларовий пакет бронежилета "Корсар" втрачає захисні властивості. Це свідчить про те, що діючі технічні умови щодо зазначених бронежилетів недосконалі і потребують доопрацювання", - прокоментував дослідження Костенко.
Члени комісії дійшли висновку, що всі вимоги, які могли перевірити співробітники Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України, відповідають технічним умовам, закладеним у договорі.
Наприкінці червня співробітники Держбюро розслідувань провели обшук у колишнього позаштатного радника п'ятого президента Петра Порошенка Юрія Бірюкова. У нього вдома вилучили старий флеш-накопичувач і дві чернетки з довідками Міноборони. Він зазначив, що справа, у якій проводився обшук, пов'язана з поставками речового забезпечення Міноборони.
Згодом у ДБР повідомили, що обшуки проводилися за місцями проживання чиновників Міністерства оборони, працівників комерційних структур і в офісах у межах розслідування справи про закупівлю майна для ЗСУ за завищеними цінами, що завдало МОУ близько 100 мільйонів гривень збитків. Під час обшуків вилучили 11 тисяч бронежилетів, які "прострілюються".