Спалах поліомієліту на Рівненщині: у Великоомелянській громаді за 10 днів щеплено трохи більше половини дітей

Поділитися
Головний санлікар області розповів, як жителі громади реагували на інформкампанію щодо важливості щеплення.

За 10 днів з моменту оголошення надзвичайної ситуації у Великоомелянській територіальній громаді Рівненської області через спалах поліомієліту, щеплення від хвороби отримали трохи більше ніж половина дітей, повідомив головний санлікар області Роман Сафонов. Він пояснив, чому так сталося попри те, що були створені умови для більшого охоплення вакцинацією.

«За 10 днів з моменту оголошення НС щеплено інактивованою поліомієлітною вакциною  трохи більше ніж половина дітей, при тому, що всі умови для значно більшого охоплення  були створені. Натомість за ці дні чув досить фантастичні причини пробуксовування  вакцинальної компанії, наприклад: медики своїми подвірними обходами відлякали батьків від вакцинації», – написав Сафонов у Facebook. 

Він додав, що перед обходом медиками домівок мешканців громади, батьків масово обдзвонили. Однак на це мало хто відреагував. 

«Тому, як голова робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій, я наполіг на виділенні додаткових сил і засобів, насамперед кадрів,  з обласного центру. Питання не лише у кволій активності  громадян – то річ прогнозована», – додав Сафонов.

За його словами, для такого рішення була низка причин, а саме:

  • зараз період пандемії коронавірусу та різкого підйому захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції – скупчення людей на ФАПах вкрай не бажане; 
  • кожна четверта дитина має ознаки ГРВІ і їх доцільно було оглядати на місці, в теплі; 
  • багатодітні мами не могли залишити інших дітей самих; 
  • брифінги санлікаря області та виступи його й колег на телебаченні мало хто з місцевих дивиться. 

Сафонов заявив, що лікарі загальної практики, медсестри, епідеміологи мали можливість персонально пояснити все батькам та розвіяти перестороги у кожного з них. За його словами, без цієї роботи не вийшло б верифікувати надану інформацію щодо дітей до 5 років, які проживають у селах тергромади. При цьому 12% з неї, як з’ясувалась була помилковою, багато хто вже в селі не живе.

«Що ми мали? - закриті перед носом ворота, втечу городами, відпускання на подвір’я собак, словом, даруйте що ображаю патріотичні почуття – цивілізацію в усій красі. Те що робота медиків населенням не цінується - давно не дивує, але не потрібно  говорити про відсутність діалогу чи роз’яснювальної роботи, коли керівництво тергромади організовує зустріч в оптимальний для жителів села час, яка ігнорується. В лікувальний заклад не приходимо, на зустріч в сільраду - також, додому не пускаємо, бо зламати власну картину світу – ось що реально страшно. Навіть в інтернеті ліньки знайти інформацію про одну з самих безпечних вакцин, що використовуються від страшної хвороби, краще постити котиків в мережі ніж перейматись ризиками для власної дитини», – підсумував Сафонов.

Нагадаємо, на початку вересня у півторарічної дівчинки у Великоомелянській громаді діагностували поліомієліт. Вона є наймолодшою та десятою дитиною в родині. Крім неї, поліомієліт виявили ще у шістьох її братів та сестер. Вони є носіями, але не мають важких ускладнень. Дитину не вакцинували через релігійні переконання батьків.

Після спалаху хвороби було вирішено провести у Рівненській області додаткові тури імунізації дітей від поліомієліту, а невакцинованих дітей не допускати до навчання. Ситуація була класифікована як НС біологічного характеру обласного масштабу і створили штаб з ліквідації наслідків.

Як повідомляло раніше ZN. UA, дитячий імунолог і голова Національно-технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій зазначив, що держава має зайняти активнішу позицію в питанні захисту прав дітей, яких відмовляються щепити батьки-антивакцинатори. Ухвалене батьками рішення становить ризик для життя і здоров'я дитини. Держава має право застосовувати примус в інтересах дитини.

Про те, чи безпечно щепитися від коронавірусу дітям і вагітним, а також що загрожує країні через зниження активності щеплення від інших захворювань, читайте в інтерв'ю Алли Котляр із Федором Лапієм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі