Спалах гепатиту А на Вінниччині: як захиститися від хвороби

Поділитися
Спалах гепатиту А на Вінниччині: як захиститися від хвороби © 4mama
Для цього потрібно дотримуватися певних правил.

У Вінницькі області стався спалах небезпечної хвороби – гепатиту А. Так, через інфекцію на рівні області оголошена надзвичайна ситуація. Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург заявила, що спалах гепатиту А на Вінниччині є підставою для киян посилити контроль за власною інфекційною безпекою. Про це пише пресслужба КМДА.

Вона підкреслила, що ризик поширення хвороби у Києві пов’язаний з міграцією населення між Київською та Вінницькою областями. А оскільки джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє збудник, Київ знаходиться в зоні потенційної небезпеки.

Як розпізнати симптоми гепатиту А

Також Гінзбург пояснила, що для ефективного запобігання захворюваності у столиці кияни мають бути обізнаними щодо цієї хвороби, шляхів її передачі та перших симптомів.

«Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі, переважним ураженням печінки і травного каналу. Вірус гепатиту А передається від людини до людини побутовим шляхом», – йдеться у повідомленні.

Інкубаційний період хвороби може тривати від семи днів до 1,5 місяця. Як правило, вона починається із симптомів, подібних до ГРВІ:

  • загальна слабкість;
  • катаральні прояви;
  • головний біль;
  • підвищення температури тіла до 37,5 – 39°С.

«Такі прояви зберігаються від 1 до 3 діб. Потім зникає апетит, можуть з’явитися дискомфортні відчуття в області печінки. Наступним етапом змінюється колір сечі на помітно темніший, а випорожнення навпаки – знебарвлюються. Також відмічається пожовтіння слизових оболонок та шкіри», – йдеться у повідомленні.

Як знизити ризик зараження гепатитом А

Також Гінзбург нагадала, як знизити ризик зараження гепатитом А. Зокрема, необхідно дотримуватися гігієни рук – ретельно мити їх перед приготуванням і вживанням їжі, після відвідування вбиральні, повернення з прогулянки, поїздок, перебування у громадському транспорті тощо.

Так само дуже серйозно слід ставитися до миття продуктів, які вживаються сирими – фруктів, овочів тощо. Можна використовувати для пиття лише бутильвану або кип'ячену воду. Також слід ретельно мити посуд. Не можна пити з однієї склянки з іншою людиною, «куштувати» страви з її тарілки, використовувати одну ложку, виделку без попереднього миття тощо.

Вона додала, що при виникненні симптомів нездужання – слід одразу звертатись до лікаря.

«Тільки він може поставити діагноз та призначити адекватне лікування. Не очікуйте на «жовте» відображення у дзеркалі, щоб звернутися за медичною допомогою. Згаяний час шкодить не лише вашому здоров’ю, а й підвищує ризик спалаху хвороби, наражає на небезпеку оточуючих: ваших дітей, родичів, колег та й зовсім незнайомих людей», – резюмувала вона.

Раніше ми писали, що через спалах гепатиту А у Вінницькій області ввели нові обмеження.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі