Тиск міжнародних журналістських організацій, в точ числі й українських, а також ОБСЄ, дав результат - російський Союз журналістів через тиждень після арешту в Москві кореспондента "Укрінформу" Романа Сущенка "прийняв рішення звернутися до керівництва ФСБ за роз'ясненнями".
Зокрема повідомляється, що голова Союзу журналістів РФ Всеволод Богданов направив лист на адресу директора ФСБ Олександра Бортникова "з проханням надати детальні роз'яснення" щодо арешту українського журналіста.
До такого кроку в організації змушені були вдатись після звернення міжнародних журналістських організацій, в тому числі Національної спілки журналістів України (НСЖУ).
"Повідомляю, що одразу після Вашого звернення від імені НСЖУ, а також звернень представників ОБСЄ, МФЖ (Міжнародної федерації журналістів - ред.) та інших міжнародних організацій у зв'язку з арештом кореспондента "Укрінформ" Романа Сущенка, СЖР провів екстрену робочу нараду, на якій було прийнято рішення звернутися до керівництва ФСБ за роз'ясненнями", - йдеться в листі секретаря СЖР Надії Ажгіхіної на адресу першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка.
Як зазначила секретар СЖР, в організації "надзвичайно стурбовані тим, що сталося". І продовжують стежити за ситуацією.
Керівник НСЖУ Сергій Томіленко підтвердив, що відразу після того, як стало відомо про затримання Сущенка в Москві, союз звернувся з проханням проявити солідарність і до СЖР, і до Міжнародної та Європейської федерації і журналістів, і до представника ОБСЄ з питань свободи слова.
"Абсурдність звинувачення Романа Сущенка в шпигунстві абсолютно очевидна. Але важливо, щоб про цю очевидність мова йшла не тільки у вітчизняних заявах, але й у зверненнях до різних міжнародних структур", - зазначив Томіленко, передає прес-служба НСЖУ.
Нагадаємо, 3 жовтня Федеральна служба безпеки РФ підтвердила затримання в Москві українського журналіста Романа Сущенка, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "Шпигунство".
В цей же день стало відомо, що Лефортовський суд Москви ще 1 жовтня обрав для Романа Сущенко запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці. Український консул зможе відвідати його не раніше 14 жовтня.
Детальніше про обставини арешту Сущенка, умови його утримання в СІЗО і перспективи кримінальної справи проти нього читайте в інтерв'ю з адвокатом Марком Фейгіним на сайті DT.UA.