Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. В Україні громадяни мають право на отримання певної соціальної допомоги. Зокрема, субсидії, виплат по безробіттю, допомоги для малозабезпечених сімей та переселенців. Видання Факти ICTV розповіло, як можна дізнатися онлайн чи призначили ці виплати.
Субсидії
Інформацію щодо нарахування та розміру субсидії міститься у Єдиному державному реєстрі одержувачів житлових субсидій.
Щоб перевірити, чи нарахували субсидію, можна на спеціальному порталі від Мінсоцполітики. Для цього потрібно знати тільки поштову адресу одержувача.
Дізнатися, чи нарахована вам субсидія та у якому розмірі, можна за допомогою державного порталу. Там необхідно ввести свої особисті дані – область, місто, вулицю, номер будинку і квартири, та натиснути кнопку «Шукати».
Пенсія та інші виплати від ПФУ
На Порталі електронних послуг користувачі можуть перевірити свій страховий стаж, розмір пенсії, її вид, дату нарахування тощо. Завдяки цьому можна швидко дізнатися, який розмір пенсії буде вам виплачуватися.
Якщо людина вже досягла пенсійного віку, але не знає розмір та дату нарахування пенсії, перевірити це можна онлайн через Портал електронних послуг від ПФУ.
У 2023 році Пенсійний фонд України (ПФУ) також виплачуватиме:
- допомогу по тимчасовій втраті працездатності;
- допомогу по вагітності та пологах;
- допомогу на поховання застрахованим особам, зокрема потерпілим на виробництві;
- одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.
Для отримання інформації щодо нарахування цих соцвиплат, слід зателефонувати за номером 0 800 503 753.
Допомога переселенцям
Внутрішньо переміщені особи можуть самостійно дізнатися, чи нарахована їм виплата через онлайн-банк, у якому оформлювали картку.
Спеціального реєстру чи сервісу для перевірки нарахування виплат немає, проте ви можете зателефонувати на гарячу лінію Урядового контактного центру за номером 15-45.
Виплати по безробіттю
Перевірити, чи нарахована соціальна допомога по безробіттю, можна за телефоном «гарячої лінії» Державного центру зайнятості 0 800 33 70 20.
Фахівець має запитати такі дані:
- центр зайнятості реєстрації;
- ПІБ;
- дата народження;
- номер облікової картки платника податку (за можливості).
Допомога по безробіттю нараховується центрами зайнятості та виплачується через банк.
Раніше ми писали, як в Україні оформити пенсію по інвалідності і які документи для цього потрібні.