Сьогодні в Україні відзначають День Гідності та Свободи

Поділитися
Сьогодні в Україні відзначають День Гідності та Свободи © EuromaidanPR / Twitter
Це свято присвячене двом революціям останніх років.

Кожного року 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це молоде, але дуже важливе свято, яке нагадує про прагнення українців до свободи попри будь-які труднощі.

Воно присвячене двом революціям останніх років — Помаранчевій (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності. В умовах повномасштабного вторгнення Росії, яка прагне захопити наші землі, це свято набуло особливого змісту.

Історія свята

День Гідності та Свободи є наступником Дня Свободи, який відзначали 22 листопада з 2005 по 2011 рік на честь Помаранчевої революції. День свободи заснував президент Віктор Ющенко у 2005 році на честь Помаранчевої революції, внаслідок якої Янукович зазнав поразки у третьому турі виборів.

Потім це свято було скасовано указом екс-президента Віктора Януковича, який ухвалив відзначати День соборності та свободи 22 січня.

21 листопада 2013 року розпочалися протести проти рішення тодішньої влади про призупинення курсу на вступ до ЄС та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Цей крок спричинив обурення українців. Захищаючи своє майбутнє, гідність та свободу, загинули 106 українців, понад дві тисячі отримали поранення

День Гідності та Свободи було встановлено указом президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року. Одночасно зі встановленням Дня Гідності та Свободи указом № 871/2014 Президент скасував святкування Дня Соборності та Свободи та відновив День соборності України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 30
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Виктор Бидненко
1 Березня 2013, 16:26
Согласен с ЧМВ: статья С. Кульчицкого толковая, что вызывает бессильную злобу недалеких и не вполне корректных в этике комментаторов. Однако расхожусь с автором статьи в следующем. 1. Не согласен с ним в том, что «реализация коммунистической доктрины не уничтожала частную собственность на средства производства, а сосредоточивала ее в руках государства» и что «вся частная собственность на средства производства сосредотачивалась у членов политбюро ЦК РКП(б)—ВКП(б)—КПСС». Это утверждение далеко от истины. После национализации средств производства их собственником, владельцем стало государство – неперсонифицированное юридическое лицо. Вся же номенклатура и иже с нею, включая политбюро ЦК, была их распорядителем. С частной же собственностью было покончено. Факты: ни один член политбюро не был владельцем фабрик, заводов, банков и т.п., которые мог бы продать или передать по наследству. Кстати, в «Антидюринге» Энгельс написал (впервые), что государство может стать совокупным владельцем средств производства, совокупным капиталистом. 2. Автор статьи искренне считает, что в СССР был социалистический строй. Но и в этом он далек от истины. Это был строй государственного капитализма в гипертрофированном виде (лишь при Ленине во время политики НЭПа он не был таковым). Эта концепция не нова. Книга «Государственный капитализм в России» была написана в 1955 году Тони Клиффом (1917-2000)– одним из видных теоретиков марксизма 20-го века. Не понятно, почему С.Кульчицкий ее не принимает. В СССР налицо были атрибуты госкапитализма: товарно-денежные отношения, продажа товара рабочая сила (поскольку ее носитель не был собственником средств производства: собственность то была не общественная, а государственная). Если следовать за Кульчицким, то в 90-х годах произошла реставрация капитализма – это петь в унисон с коммунистами. Нет, это не по Марксу. Закон развития человеческого общества идет по восходящей. Неуклонный прогресс в развитии производительных сил приводит к производственным отношениям более высокого порядка. Следуя этой логике, в бывших советских республиках наступивший после 90-х годов капитализм никак не мог сменить социализм в СССР – такового просто не было.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі