23 лютого в Україні починається призов резервістів на військову службу «в особливий період» після того, як напередодні президент України Володимир Зеленський підписав відповідний наказ, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.
Це стосується резервістів віком від 18 до 60 років з як офіцерськими, так і рядовими статусами.
Максимальний термін служби - 1 рік.
За призваними резервістами, згідно із законодавством, зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата.
Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві.
Наприклад: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово-облікову спеціальність.
Дії резервістів зараз:
- Резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК.
- Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених законом, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи.
- За неявку чи ігнорування виклику доведеться нести адміністративну або кримінальну відповідальність.
Резервісти оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та набули певної військової облікової спеціальності.
ЗСУ має право протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має президент України - Верховний головнокомандувач ЗСУ.
Нагадаємо, ввечері 21 лютого президент РФ Володимир Путін після годинного «звернення до нації», в якому простежувалася його ненависть до самого факту існування України, підписав указ про визнання незалежності «ДНР» та «ЛНР» та договори з кожною з них щодо співпраці у плані оборони, після чого на територію окупованої частини Донбасу вже відкрито увійшла російська військова техніка. Терористи вимагають «повернути» їм усю територію Донецької та Луганської областей, тож зараз є ризик значного загострення війни на Донбасі.
Детальніше про те, що означає рішення Путіна, читайте у статті Тетяни Силиної «Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України?»