Щороку 20 лютого українці вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні. Це трагічна дата в історії Революції Гідності. В період з 18 по 20 лютого 2014 року загинуло найбільше протестувальників.
Історія Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні
День пам'яті Героїв Небесної Сотні було встановлено указом президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні». З тих пір пам'ять загиблих вшановують щороку 20 лютого.
За офіційними даними, у період з 18 по 20 лютого 2014 року загинули 73 учасники протесту, 11 правоохоронців, а понад 600 осіб отримали травми. Найбільше людських втрат прийшлося на 20 лютого, оскільки цього дня обірвалися життя 50 протестувальників.
Традиційно в цей день в Україні проходять жалобні акції, під час яких вшановують пам'ять загиблих учасників Революції Гідності.
Арешти причетних до вбивств протестувальників тривають досі. Так, нещодавно правоохоронці в одному з селищ Харківської області затримали колишнього міліціонера харківського «Беркуту», який переховувався після оголошення вироку у справі Революції Гідності.
Свідчення тих, хто бачив, як влада розстрілювала людей на Майдані в лютому 2014-го, особливо важливі. Цьому присвячено цикл інтерв'ю відеопроєкту «ZN-Календар», який вийшов у лютому 2019 року. Завдяки спогадам учасників Майдану можна скласти пазл новітньої української історії та знайти відповіді на багато питань. Ознайомитись з матеріалами проєкту можна за посиланням.