В кінці червня президент Петро Порошенко підписав указ "Про відзначення в 2016 році Дня хрещення Київської Русі – України". У документі відзначається необхідність відзначення на належному рівні, зважаючи на важливість прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід'ємної частини європейської цивілізації, визнання ролі хрещення Київської Русі - України для української державності, збереження та розвитку національної культурної та історичної спадщини.
27 липня, напередодні святкування Дня хрещення Київської Русі – України, в Київ з'їхалися православні з "хресного ходу" УПЦ МП.
У минулому році в цей день президент України Петро Порошенко заявив, що держава не буде втручатися в процес створення в Україні єдиної помісної православної церкви. За словами Порошенка, відсутність організаційної єдності не повинно бути перешкодою для діалогу і взаєморозуміння, "особливо в умовах вітчизняної війни, яку український народ веде, захищаючись від російської агресії".
Історично Хрещення Русі було обумовлено низкою причин. По-перше, об'єднання земель вимагало відмови від племінних богів і введення монотеїстичної релігії за принципом "одна держава, один князь, один Бог". По-друге, весь європейський світ до того часу прийняв християнство. І, по-третє, залучення до християнської культури давало країні сильний стимул до розвитку.
Першим прийняв православ'я Київ, а за ним і інші міста. Однак Хрещення Русі в дійсності затягнулося на кілька століть - до тих пір, поки християнство остаточно не перемогло язичницькі вірування.