У вівторок, 4 червня, українська делегація в Міжнародному суді ООН в Гаазі виступить у справі "Україна проти Росії", яка стосується підтримки РФ тероризму в Донбасі та дискримінаційних дії в анексованому Криму. Очільниця делегації та заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль розповіла у Facebook, хто представлятиме інтереси української сторони.
"На слуханнях у Гаазі наше завдання сьогодні – представити Міжнародному Суду ООН і світу нашу справу. Без перекручень і маніпуляцій Росії. І показати, що Суд має повну юрисдикцію розглядати її по суті", - написала Зеркаль.
Першою в суді виступить заступниця голови МЗС. Після виступу Зеркаль професор Жан-Марк Тувенен розтлумачить заяви України про порушення Росією своїх зобов'язань за Конвенцією про боротьбу із фінансуванням тероризму. Зеркаль пояснила, що, зокрема, мова йтиме про те, як Конвенція зобов'язує РФ запобігати фінансуванню тероризму будь-якими особами.
"Пані Марні Чік говоритиме про некоректність російського тлумачення складу злочину "фінансування тероризму". Вона також зосередиться на фактологічних маніпуляціях Росії щодо актів тероризму, на які посилається Україна у власному Меморандумі. Виступ Девіда Зайонтса буде присвячено дотриманню процедурних вимог ICSFT", - додала Зеркаль.
Окрім того, професор Гарольд Гонджу Коу говоритиме про те, що Росія вдалася в анексованому Криму саме до численних порушень Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, а не чогось іншого, як помилково вважає РФ.
Під кінець Джонатан Гімблетт пояснить, що Україна належним чином зрозуміла статтю 22 цієї Конвенції, коли подала справу до Міжнародного Суду ООН.
Напередодні в Міжнародному суді ООН в Гаазі в рамках справи "Україна проти Росії" виступала російська сторона. За словами Зеркаль, представники держави-агресора намагаються маніпулювати судом та заплутувати справу.
Нагадаємо, 6 березня 2017 hjre Міжнародний суд ООН у Гаазі розпочав розгляд позову України, що вимагає притягнути до відповідальності Росію "за підтримку терористів" на сході України та за дискримінаційні дії в Криму.
Україна звинувачує Росію в порушенні двох конвенцій ООН, учасниками яких є обидві країни - міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму у зв'язку з підтримкою терористів e Донбасі, та міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у зв'язку з порушенням прав та переслідування кримських татар та українців на півострові.
19 квітня Міжнародний суд ООН в Гаазі відмовив у тимчасових заходи проти Росії за позовом України щодо фінансування тероризму в Донбасі і порушення прав людини в анексованому Криму. Зокрема, суд вирішив, що відповідно до Конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму, підстав для цього немає.
В той же час, Суд погодився введення тимчасових заходів у питанні дискримінації національних меншин у Криму.
Детальніше про важливість рішення Міжнародного суду ООН читайте в статті Володимира Кравченка "Україна vs Росія: перший раунд - розвідка боєм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".