До цього часу в країні діяла Конституція УРСР 1978 року з деякими змінами. Новий основний закон країни отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою у складі України.
Найгостріші суперечності під час обговорення викликали питання розподілу влади і власності, державна символіка, статус російської мови і статус Республіки Крим.
"Конституція вимагає від нас поваги. Вона наголошує на абсолютній цінності людини, її життя,честі та гідності. Адже нічого ціннішого й не існує. Хоча з часом і основний закон країни може потребувати вдосконалень. Але дуже важливо, щоб ці вдосконалення слугували інтересам українців", - зазначив у своєму привітальному слові прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
"Історія вітчизняного конституціоналізму налічує вже понад три століття, коли 1710-му році світ побачив один з найпрогресивніших документів свого часу - "Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького" Пилипа Орлика. І сьогодні Конституція України, як спадкоємиця ідей та принципів, закладених у документі славного гетьмана, - один з найбільш демократичних Основних Законів у світі", - зазначив президент Петро Порошенко.