"Надзвичайно важливо, що новообрані євродепутати, щойно розпочавши свою роботу, виділяють звільнення українських бранців Кремля серед першочергових питань на порядку денному однієї з ключових інституцій ЄС. Протягом останніх років Європейських Парламент був потужним рушієм підтримки України в Брюсселі… Важливим прикладом такої підтримки є розгляд тематики українських політв'язнів сьогодні", - пише він у своєму Facebook.
За словами Точицького, після виборів президента України та формування нового складу ЄП українські дипломати й надалі працюватимуть над збереженням та примноженням підтримки України у світі.
Нагадаємо, 11 липня президент Володимир Зеленський вперше поговорив по телефону з президентом РФ Володимиром Путіним. Головним питанням переговорів стало звільнення українських моряків та інших політв'язнів. 16 липня в Офісі президента анонсували нові переговори президентів з питання звільнення та обміну політв'язнів.
У той самий день українська та російські омбудсвумен Людмила Денісова та Тетяна Москалькова обмінялися списками утримуваних осіб. В українському - 150 бранців Кремля і військовополонених, яких незаконно тримають у РФ і в анексованому Криму. І домовилися звернутися до президентів України та Росії із проханням про помилування засуджених.
В Україні як потенційний кандидат для обміну на військовополонених українських моряків та інших політв'язнів розглядається російський пропагандист, очільник агентства "РИА-Новости Україна" Кирило Вишинський. Його підозрюють у державній зраді та незаконному зберіганні зброї.
Про важливість справи Вишинського в умовах російської агресії проти України читайте в статті Валентини Самар ""Справа Вишинського" як дзеркало війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".