Соціологи підрахували відсоток закарпатців, що підтримують вихід із складу унітарної України

Поділитися
Соціологи підрахували відсоток закарпатців, що підтримують вихід із складу унітарної України © wikipedia.org
Приблизно 17% хочуть розширення повноважень місцевої влади.

На Закарпатті 81% жителів регіону вважають, що область має залишатися у складі унітарної України. При цьому існування в умовах федеративної країни або вихід зі складу України підтримує досить незначна частка опитаних – загалом 4%. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Кучеріва та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

В уявленнях про статус Закарпаття його мешканці головним чином схиляються до існування в умовах унітарної України. Зокрема, 64% закарпатців бачать свій край зі збереженням існуючих повноважень, а 17% – з розширеними повноваженнями місцевої влади.

Вийти зі складу України та стати незалежним регіоном хоче 1% опитаних, а вийти із складу України та приєднатись до інших країни ніхто не зголосився.

Як відзначив політичний аналітик фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та керівник Центру досліджень проблем РФ Національного інституту стратегічних досліджень Петро Бурковський, опитування показало, що на Закарпатті заклики до регіональної автономії та федералізації не прижилися.

Зазначимо, що на Закарпатті угорців почнуть навчати на курсах української мови. Як вважає уповноважений міністра щодо співпраці прикордонних регіонів Угорщини та України Іштван Грежа, проект допоможе зняти напругу у відносинах України та Угорщини.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі