Вищий антикорупційний суд призначив затриманому на днях за підозрою в організації злочинного угрупування в Одесі бізнесмену Борису Кауфману запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативною заставою у 129 млн грн.
Як повідомляє Центр протидії корупції, прокурор САП просив обрати Кауфману запобіжний захід у вигляді варти без застави, а якщо вже призначати заставу, то її розмір мав би становити 496 млн 200 тисяч гривень
Якщо Кауфман внесе заставу, то згідно з постановою суду буде зобов'язаний дотримуватися низки обов'язків, зокрема не покидати межі міст Києва та Одеси, не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними і буде змушений носити електронний браслет. При цьому ймовірність звільнення бізнесмена з-під варти дуже висока, оскільки за даними Forbes його статки складають 220 млн доларів.
Активісти ЦПК зазначають, що Кауфмана в суді прийшов підтримати колишній депутат від Народного Фронту Ігор Котвіцький, дружина якого у березні вивезла з України 30 млн доларів. Також Бориса Кауфмана пропонували взяти на поруки директор тютюнового монополіста Тедіс Тарас Корніяченко та гендиректор одеського Чорноморця Анатолій Місюра, які по суті є підлеглими обвинувачуваного.
За даними слідства, озвученими у суді, злочинна організація, яку в Одесі сформували Борис Кауфман та його партнер Олександр Борухович (колишнє прізвище Грановський) щомісяця накопичувала дохід у середньому по 12 млн грн.
У тому числі вони регулярно підкуповували чиновників Одеської міськради. Так, з листопада 2021 по серпень 2022 заступник мера Одеси та керівник апарату міськради Олег Бриндак отримав майже 2,5 млн грн за прийняття рішень та вплив на депутатів. А перший заступник Труханова Михайло Кучук лише з березня по липень 2022 року, за даними слідства, отримав 900 тисяч грн. Заступниці мера Одеси Світлані Бедрезі нібито передали 300 тисяч грн. Мова йде лише про хабарі, які передавали уже в умовах війни
В ЦПК зазначають, що в суді Кауфман заявив, що під час обшуку не був присутній і був дуже здивований, що його в чомусь звинувачують. Його адвокати просили перевірити обгрунтованість затримання і звільнити підзахисного з-під варти.
Водночас НАБУ в суді продемонструвало розмову іншого підозрюваного у справі Боруховича-Грановського з невідомою особою: "У меня тут стоит 4 машини НАБУ і 3 машини ДБР, они все пишут, я ни с кем не встречаюсь, я не могут тебе какие-то вещи говорить, ну зачем".
Угруповання Кауфмана-Грановського, ймовірно, є наступником аналогічної схеми контролю над містом відомого одеського бізнесмена Володимира Галантерника, який перебуває у розшуку за створення злочиної організації. Серед фігурантів справи, окрім Галантерника, також є колишній прокурор Одеської області Олег Жученко та чинний мер Одеси Геннадій Труханов. В кабінеті останнього вчора також пройшли обшуки.