Службове відрядження: чи змінився розмір добових виплат під час війни

Поділитися
Службове відрядження: чи змінився розмір добових виплат під час війни © freepik/freepik
Роботодавець має відшкодовувати добові витрати у відрядженні.

Навіть під час війни деякі працівники мають їздити у службові відрядження. Добові витрати відшкодовуються працівнику за дні відрядження та не потребують спеціального документального підтвердження. Видання НВ розповіло, який розмір добових виплат може отримати працівник у відрядженні.

Чи входять добові виплати до фонду оплати праці

Добові спрямовуються на харчування відрядженого працівника та на фінансування інших особистих потреб. Добові не входять до складу фонду оплати праці. Також добові не оподатковуються як зарплата, на них не нараховується ЄСВ, вони не підлягають індексації.

Працівник окрім добових за дні відрядження ще й отримує зарплату, хоч вона й розраховується за іншими правилами, ніж у звичайні робочі дні.

Який розмір добових виплат для працівників у відрядженні

Для роботодавців неоподаткований розмір добових визначає пп. «а» пп. 170.9.1 Податкого кодексу України. У 2023 році він становить:

  • для відряджень по Україні — не більш як 0,1 розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження — 670 грн (6700 грн*10%);
  • для відряджень за кордон — не вище 80 євро за кожен календарний день відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день.

У разі виплати добових у сумі, яка перевищує вище вказані розміри, різниця оподатковується ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.

У бюджетних установах визначені суми добових для відряджень в додатку 1 до постанови КМУ від 02.02.2011 р. № 98. 

З 1 січня 2022 року сума добових для відряджень за бюджетні кошти по Україні становить 300 грн, а для закордонних відряджень сума визначена у доларах США і залежить від країни відрядження. На 2023 рік сума добових не змінилася.

Скільки може тривати службове відрядження

Керівник організації визначає, на який термін відправляти працівника у службове відрядження. Цю та іншу обов’язкову інформацію щодо поїздки має містити Наказ про відрядження.

Від тривалості поїздки залежать добові на відрядження. Однак під час встановлення тривалості керівник повинен зважати на вимоги п. 6 Постанови № 98. Так, одна службова поїздка може тривати не довше:

  • 30 календарних днів — у межах України;
  • 60 календарних днів — за кордон.

Строк відрядження держслужбовця протягом року не може перевищувати 60 днів, крім випадків, визначених законодавством.

Раніше ми писали, що минулого року рекордно низька кількість українців заявила, що може дозволити собі відпустку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі