Мешканці звільнених Слов'янська та Краматорська закликають центральну владу до пошуку компромісу з Росією в питаннях врегулювання конфлікту в Донбасі.
Про компроміси з Росією і бойовиками
Згідно з дослідженням, проведеним фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", 81% населення Слов'янська та 61% населення Краматорська вважають неминучим компроміс з Росією для досягнення миру в Донбасі.
У той же час, переважна більшість жителів Слов'янська (67,5%) виступає за будь-які компроміси з Росією; 14% вважають, що потрібно йти на компроміси, але не на всі.
У свою чергу, з 61% в Краматорську 23% респондентів вважають, що заради миру потрібно погоджуватися на будь-які домовленості.
При цьому за "завоювання" окупованого Донбасу силою в Краматорську виступають 20% опитаних, коли в Слов'янську - тільки 7%.
Ставлення до компромісів з лідерами бойовиків "ДНР" і "ЛНР" в містах також значно різниться. У Слов'янську готові до будь-яких домовленостей між самопроголошеними "республіками" і українською владою (63%), у Краматорську - лише 22%.
Що пропонують Слов'янськ та Краматорськ?
Серед заходів, необхідних для встановлення миру на Донбасі, жителі Слов'янська та Краматорська чітко виділяють два.
Так, з одного боку, 31% населення Слов'янська і 25% жителів Краматорська вважають, що необхідно надати Луганській і Донецькій областях статус з розширеним місцевим самоврядуванням в межах України.
З іншого боку, для відновлення миру в регіоні потрібно відновити нормальне життя на тій території Донбасу, підконтрольній Україні - так вважають 29% жителів Слов'янська та Краматорська.
Кардинально різні позиції жителі Слов'янська та Краматорська висловили на третьому місці. Для 11% жителів Слов'янська принциповою є відмова України від перспективи членства в НАТО. При цьому 19% жителів Краматорська, навпаки, бачать проблему не в НАТО, а в Росії, і виступають за примус Росії до миру санкціями.
Дослідження проводилося спільно з соціологічною службою центру Разумкова з 22 по 27 листопада 2014 року. Опитано 510 респондентів у віці від 18 років.
Згідно з цим же дослідженням, населення звільненого Донбасу визнає участь РФ в конфлікті, але ключову провину покладає на Київ.