Міжнародній спільній слідчій групі (JIT) у процесі розслідування загибелі пасажирського авіалайнера Boeing 777 рейсу МН17, збитого у небі над Донбасом 17 липня 2014 року, ще належить з'ясувати роль так званого "прем'єр-міністра" анексованого Криму, пособника окупантів Сергія Аксьонова в організації цієї трагедії, йдеться у заяві міністерства закордонних справ України.
"Слідству належить з'ясувати роль так званого прем'єр-міністра Криму Сергія Аксьонова та інших високопоставлених посадових осіб в організації злочину, а також назвати його безпосередніх виконавців – членів екіпажу Бука", – йдеться у заяві.
У міністерстві підкреслюють, що кримінальне переслідування підозрюваних в організації та здійсненні знищення пасажирського літака невіддільне від відповідальності Росії, як держави, за грубі порушення великої кількості міжнародно-правових норм, серед яких – зневага та ігнорування положень Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, яка є предметом розгляду справи України проти Росії в Міжнародному суді ООН.
"Ми закликаємо РФ визнати свою відповідальність за постачання зброї і співпрацювати зі слідством, як це передбачено резолюцією РБ ООН 2166 від 17 липня 2014 року", – вказується в заяві.
19 червня слідча група назвала імена чотирьох осіб, які причетні до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський (він же "Хмурий"), Олег Пулатов (він же "Гюрза"), Ігор Гіркін (він же "Стрєлков") і українець Леонід Харченко (він же "Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.
СБУ оголосила про підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".
Нагадаємо, 17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.
Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.
Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнгу".Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.
Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.