Слідчі НАЗК побачили порушення в деклараціях судді КСУ і депутатів

Поділитися
Слідчі НАЗК побачили порушення в деклараціях судді КСУ і депутатів
Документи передані до НАБУ.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) заявило про виявлення ознак кримінального злочину в деклараціях топчиновників.

Мова про документи судді КСУ, народного депутата і двох депутатів місцевих рад, повідомляє пресслужба НАЗК на сторінці в Facebook.

Порушення виявили у деклараціях:

  • Олександра Касмініна - судді Конституційного суду України. Недостовірні відомості - 2,4 млн гривень. Декларант не вказав відомості про вартість квартири загальною площею 150,5 м2.
  • Олександра Куницького, народного депутата України. Недостовірні відомості - 2,3 млн гривень. Декларант залишив поза увагою інформацію про фінансове зобов'язання в розмірі понад 303 тис. шекелів (2,3 млн гривень).
  • Алли Стечишин, депутата Тернопільської обласної ради. Недостовірні відомості - 9,4 млн гривень. Зокрема депутат не зазначила в декларації інформацію про декілька земельних ділянках, які належать її чоловікові.
  • Олександра Цуканова, директора ДП "Переяслав-Хмельницький Агролісгосп" - депутата Бориспільської міської ради. Недостовірні відомості - 7,2 млн гривень. Серед інших активів депутат не вказав земельну ділянку площею 990 м2 і фінансові зобов'язання перед юридичною особою в розмірі 208 тисяч доларів (понад 5 млн гривень).

Інформація про виявлені ознаки кримінальних правопорушень передана в Національне антикорупційне бюро України.

Всього з початку року виявили 19 декларацій з ознаками кримінального правопорушення, в які внесли недостовірні відомості в цілому на 343 млн гривень.

Раніше НАЗК запрошувало для дачі пояснень у зв'язку з порушеннями в деклараціях, 14 осіб, в числі яких був народний депутат і представники п'яти політичних партій.

НАЗК завершило повні перевірки 294 декларацій чиновників: в 64 деклараціях виявлено ознаки порушень.

"Загальна сума недостовірних відомостей в грошовому вираженні в перевірених деклараціях склала понад 255 млн грн. У 52 деклараціях виявлено ознаки адміністративного правопорушення, в 12 деклараціях - ознаки кримінального злочину", - йдеться в повідомленні.

У 52 деклараціях, де були виявлені ознаки адміністративного порушення (ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення), чиновники не відзначили майна на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів (від 227 тис. Грн до 1 100 000 грн). Відповідні адміністративні протоколи будуть направлені до суду.

З 1 вересня українці можуть подати одноразову добровільну декларацію, в якій вказані їхні активи, але з яких не були сплачені податки та збори. Цікаво, що доходи від кампанії по добровільному декларуванню, як заявили в Мінфіні, не будуть враховані в держбюджеті-2022.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі