Складні часи: як оформити свідоцтво про смерть, якщо людина померла на ТОТ

Поділитися
Складні часи: як оформити свідоцтво про смерть, якщо людина померла на ТОТ © Pixabay
Мова йде саме про українське свідоцтво.

Через військове вторгнення Росії частина українських територій залишається тимчасово окупованими. Фахівці «Право на захист» пояснили, як оформити українське свідоцтво про смерть, якщо людина померла на ТОТ.

Для цього необхідно встановити факт смерті у судовому порядку. Державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі:

  • документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою;
  • рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.

Підставою для державної реєстрації смерті є:

  • лікарське свідоцтво про смерть (форма № 106/о);
  • фельдшерська довідка про смерть (форма № 106-1/о);
  • лікарське свідоцтво про перинатальну смерть (форма № 106-2/о);
  • рішення суду про оголошення особи померлою;
  • рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час;
  • повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів;
  • повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть (пункт 1 глави 5 розділу III Правил).

Для отримання свідоцтва про смерть осіб, які померли на ТОТ України, необхідно подати до будь-якого суду (за межами ТОТ, незалежно від місця проживання заявника) заяву про встановлення факту смерті особи на ТОТ, а разом з нею:

  • докази, що підтверджують викладені заявником обставини. Наприклад фото з місця поховання, медичні документи про смерть або свідоцтво про смерть видані незаконними органами влади на тимчасово окупованій території, свідчення свідків тощо;
  • копію документа, що посвідчує особу та реєстраційний номер облікової картки платника податків, документ, що підтверджує родинні зв'язку з померлим тощо.

 Для подачі заяви до суду необхідно отримати оригінали будь-яких документів на підтвердження смерті на окупованій території: медичного свідоцтва про смерть або свідоцтва про смерть, яке видане незаконними органами влади, довідка про поховання. Такі заявники звільняються від сплати судового збору.

Також такі справи розглядаються невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду. Ухвалене рішення підлягає негайному виконанню. Після отримання рішення суду про встановлення факту смерті, його необхідно подати до органу РАЦС на неокупованій території України для отримання свідоцтва про смерть.

Нагадаємо, як зареєструвати факт народження дитини, якщо вона народилася на тимчасово непідконтрольній українській владі території. Це можна зробити двома способами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі