Складено список найбільш забруднених річок України

Поділитися
Складено список найбільш забруднених річок України Найбруднішою річкою в Україні визнано Сіверський Донець © forblabla.com
Найбруднішими річками в Україні визнано Сіверський Донець, Західний Буг, Дністер, і притоки та водосховища Дніпра.

Чистих річок в Україні більше немає. Найменший відсоток води знаходять у суміші сільськогосподарських добрив, каналізаційних і промислових стоків у Сіверському Донці, Західному Бузі і в притоках Дніпра.

Дослідники Національної геофізичної обсерваторії називають Сіверський Донець, Західний Буг, Дністер, а також притоки і водосховища Дніпра найбруднішими річками країни.

Так, у Західному Бузі вміст азоту перевищує гранично допустиму концентрацію в 15 разів, а важких металів - у вісім разів. У притоках Дністра - Тисмениці, Опирі, Лимниці, Бистриці Надвірнянській - сполук марганцю більше норми у 29 разів, а міді у 41.

Окрім того, у дніпровських водосховищах - Київському, Каховському, Кременчуцькому і Дніпродзержинському - обидва ці елементи деколи перевищують норму вже у 80 разів. У притоках ж Дніпра - Прип'ять, Тетереві, Ірпені, Десні та інших - вміст заліза, марганцю і міді перевищує норму у деяких випадках у 18, 57 і 40 разів відповідно.

У зв'язку з цим медики попереджають, що купання у такій воді може викликати хвороби шкіри, а її тривале вживання в їжу навіть після очищення на водоканалах - ураження центральної нервової і серцево-судинної систем, а також кишково-шлункового тракту.

Брудні річки зустрічаються не тільки на сході країни, але і на заході, а також і півдні, екологія яких лише на перший погляд бездоганна. Заступник директора з моніторингу та техніки Центральної геофізичної обсерваторії Леонід Табачний зазначає, що в кожному регіоні свої джерела забруднення.

У Центральній Україні, де протікає Дніпро, це мінеральні добрива, які масово використовуються в сільському господарстві, Сіверський Донець гублять нафтохімічні комбінати та шахти, а Західний Буг - каналізаційні стоки. "Чистих річок в Україні немає", - впевнений директор Інституту колоїдної хімії і хімії води НАН України Владислав Гончарук.

Неорганічне сміття, особливо пластиковий посуд та будівельні відходи, експерти називають потужною хімічною зброєю. У процесі їхнього розкладання утворюється фільтрат, що проникає у підземні водоносні горизонти, а звідти через грунтові води у поверхневі. В цілому в 2011 році в річки, озера і водосховища було скинуто понад 7,7 мільярдів кубометрів різних відходів, з яких очищених було трохи більше половини.

В той рік у річки і озера потрапили гігантські порції сульфатів, хлоридів, нітритів, фосфатів, в тому числі понад 400 тисяч тонн нафтопродуктів, яких вистачило б для тривалої роботи великої мережі бензозаправок. Причому з цих водоймищ жителі країни отримують близько 70% питної води. !zn

Читайте також:

Екологи назвали найбільш забруднені міста України

Геологи розповіли про могутню цивілізацію, яку згубила зміна клімату

Над Київським водосховищем нависла екологічна загроза

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі