Скасування відповідальності за незаконне збагачення було політичним кроком – Шевчук

Поділитися
Скасування відповідальності за незаконне збагачення було політичним кроком – Шевчук Шевчук нагадав про існування "плівок НАБУ" щодо скасування відповідальності за незаконне збагачення © Укрінформ
Сам відновлений на посаді голова КСУ аргументував свою підтримку цього рішення його юридичними аспектами.

Рішення Конституційного суду України щодо скасування відповідальності за незаконне збагачення було суто політичним кроком, заявив відновлений на посаді голови КСУ Станіслав Шевчук в ефірі програми "Нині вже" на "Громадському".

Сам Шевчук зізнався, що також підтримав це рішення, однак керувався виключно юридичними аргументами. При цьому він цілком допускає той факт, що його колеги-судді виконували замовлення певних політичних сил.

"Це рішення з юридичною складовою. У чому моя помилка чи не помилка, не знаю: я дивлюся, як професор, на юридичний аспект, а є різні впливи навколо суддів, адже я голова, я не керую судом у тому плані, що кожному судді кажу, як треба голосувати", – заявив він.

Шевчук нагадав, що є так звані "плівки НАБУ" з іменами суддів, причетних до скасування відповідальності.

"Кажуть, що там були певні судді. Зараз нічого не проходить безслідно. Я сам би хотів з задоволенням знати, що там на плівках є щодо інших моїх колег", – зазначив він.

Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення 26 лютого, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка". "Опозиційного блоку" та груп "Відродження" і "Воля народу". Їх інтереси в суді представляв депутат від "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

28 лютого президент Петро Порошенко направив до Ради як невідкладний законопроект про введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Крім президентського, в парламенті зареєстровані ще 13 депутатських законопроектів.

3 червня президент Володимир Зеленський вніс у парламент законопроект про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та конфіскацію незаконно придбаних активів. Законопроект передбачає введення механізму спеціальної конфіскації незаконно придбаних активів на суму понад 900 тисяч гривень – за рішенням Вищого антикорупційного суду в цивільному порядку без винесення обвинувального вироку. Однак тоді Верховна Рада відмовилася його розглядати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі